Charakterystyka depilacji laserowej

Depilacja laserowa to proces usuwania niechcianych włosków za pomocą światła laserowego. Podczas zabiegu laser emituje intensywne pulsujące światło, które przenika przez skórę i dociera do mieszka włosowego. Światło laserowe absorbowane jest przez melaninę, czyli barwnik znajdujący się w włosach, co powoduje uszkodzenie mieszka włosowego i uniemożliwia dalszy wzrost.

W jakich obszarach jest stosowana?

Depilacja laserowa może być wykonywana na obszarach takich jak twarz, szyja, kark, klatka piersiowa, plecy, brzuch, ramiona, ręce, bikini oraz nogi. Zabieg ten jest najskuteczniejszy w przypadku włosów ciemnych i grubych, a mniej skuteczny przy osobach z włosami jasnymi, cienkimi lub siwymi. W zależności od obszaru cały proces depilacji może trwać od kilku minut do kilku godzin.

Od czego zacząć?

Zastosowanie odpowiednich procedur przed zabiegiem depilacji laserowej jest bardzo ważnym elementem, który pozwala uzyskać najlepsze efekty zabiegu. Dlatego warto wiedzieć, jakie kroki należy podjąć, aby dobrze się przygotować.

Pierwszą rzeczą, od jakiej powinno się zacząć, jest znalezienie doświadczonego specjalisty, który ma odpowiednie wykształcenie oraz certyfikaty. Depilacja laserowa to zabieg, który wymaga specjalnych umiejętności i doświadczenia, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalisty, który posiada pozytywne opinie.

Kolejnym ważnym krokiem jest unikanie opalania przed zabiegiem. Zarówno naturalne, jak i sztuczne opalanie może skutkować podrażnieniem skóry oraz zwiększoną podatnością na oparzenia. Dlatego przed depilacją niewskazane są wizyty na solarium ani w miejscach, gdzie jest pełne słońce.

Decydując się na trwałe usunięcie owłosienia, należy również pamiętać, że przed zabiegiem nie wolno usuwać włosków w inny sposób niż poprzez ogolenie ich maszynką. Wyrywanie włosków pęsetą, depilacja woskiem czy specjalnymi kremami może uszkodzić mieszki włosowe, a to wpłynie na mniejszą efektywność zabiegu.

Trzeba również pamiętać, że skóra powinna być czysta i sucha przed zabiegiem. Warto więc unikać stosowania balsamów czy kremów na dzień przed.

Ostatnim ważnym elementem przygotowań jest konsultacja z lekarzem lub specjalistą w celu omówienia oczekiwań, ryzyka oraz dostępnych opcji depilacji. Przed zabiegiem kosmetolog lub lekarz powinien również przeprowadzić szczegółowy wywiad, aby ocenić, czy zabieg będzie bezpieczny i skuteczny dla danego pacjenta.

Przeciwwskazania

Depilacja laserowa jest skutecznym sposobem usuwania niechcianych włosów, ale nie jest to zabieg odpowiedni dla każdego. Istnieją pewne przeciwwskazania, które wykluczają możliwość jej wykonania.

Pierwszym i jednym z najważniejszych przeciwwskazań jest ciąża i karmienie piersią. Nie ma wystarczających badań, aby ocenić bezpieczeństwo zabiegu dla kobiet w ciąży i ich dziecka, dlatego lepiej unikać depilacji laserowej w tym okresie.

Osoby przyjmujące leki, takie jak antybiotyki, leki przeciwdepresyjne lub leki przeciwgrzybicze mogą być bardziej podatne na oparzenia i uszkodzenia skóry w trakcie zabiegu. Ponadto zabiegu nie powinno się wykonywać u ludzi zmagających się z trądzikiem, łuszczycą czy atopowym zapaleniem skóry.

Osoby, które cierpią na czerniaka lub inne nowotwory skóry, nie powinny poddawać się depilacji laserowej. Zabieg ten może prowadzić do rozprzestrzenienia się choroby.

W przypadku skóry opalonej, melanina przyciąga promienie laserowe, co zwiększa ryzyko uszkodzenia i pojawienia się oparzeń. Z kolei skóra uszkodzona lub podrażniona może być bardzo wrażliwa na działanie promieniowania laserowego, co również zwiększa ryzyko wystąpienia niepożądanych następstw.

W salonie urody LA’KOSHI oferujemy wysokiej jakości zabiegi dla każdego klienta, w tym depilację laserową. Nasi doświadczeni specjaliści dbają o pełne zadowolenie klientów i oferują usługi na najwyższym poziomie, z zachowaniem pełnego profesjonalizmu.