Co to jest termolifting i na czym polega?

Termolifting, to nowa metoda, która pojawiła się w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej i kosmetologii. Zabieg ten wykorzystuje fale radiowe lub laser, który emituje światło podczerwieni podczerwone, w celu pobudzenie fibroblastów (konkretnego typu komórek) do wytwarzania nowych włókien kolagenowych oraz w celu obkurczenia i napięcia już istniejących. Dzięki temu skóra wygląda na młodszą, odżywioną, bardziej nawilżoną i napiętą oraz jest jędrna w dotyku. Zabieg, według potrzeby klienta, jest przeprowadzany na twarzy, szyi, dekolcie, piersiach, ramionach, dłoniach, brzuchu, udach oraz w obrębie pośladków. Największą popularnością cieszy się okolica podbródka, związana z utratą owalu twarzy.

Kiedy wykonać zabieg termoliftingu?

Starzejemy się, ponieważ w naszym ciele zaczyna brakować między innymi wyżej wymienionych włókien kolagenowych. Pierwsze widoczne oznaki starzenia zaczynają się po 30. roku życia. Po tym wieku zauważamy pojawiające się zmarszczki i słabszą kondycję skóry.  Aby zatrzymać starzenie się naszego ciała, osoby pomiędzy 25 a 35 rokiem życia mogą go wykonywać termolifting  profilaktycznie. Natomiast osoby po 35 rokiem powinny wykonać serię zabiegów.

Kiedy nie wykonywać zabiegu?

Jeśli występują choroby, autoimmunologiczne, choroby serca, epilepsja, nadciśnienie lub ciąża, zabieg nie powinien zostać przeprowadzony. Dodatkowym przeciwskazaniem jest przyjmowanie leków, suplementów lub kosmetyków silnie światłouczulających (w okolicy zabiegowej lub doustnie).

Opis zabiegu:

Zabieg Termoliftingu jest bezbolesny, nie wymaga znieczulenia miejscowego. W zaleśności od wybranej partii ciała zabieg trwa od 30min do półtora godziny. Podczas wykonywania terapii, na skórę nakłada się żel chroniący, który ułatwia prowadzenie głowicy. Pojedynczy „strzał” wykonany głowicą trwa kilka sekund i obejmuje 3 fazy: fazę chłodzenia, fazę podgrzewania oraz ponownie fazę chłodzenia.

Efekty

Efekty widocznę są już po pierwszym zabiegu, natomiast aby uzyskać maksymalny efekt zagęszczenia skóry, w przypadku okolicy twarzy należy wykonać 4 zabiegi, w odstępach 4 tygodni; w przypadku ciała- 6 zabiegów, w odstępie 4 tygodni.

Po skończonym zabiegu termoliftingu, może występować zaczerwienie skóry przez 24 godziny. Po dwóch lub trzech tygodniach od zabiegu dochodzi do wzmożonej produkcji kolagenu. Efekty, które możemy zauważyć to: poprawienie się owalu na twarzy, poprawa napięcia skóry, ujędrnienie i odmłodzenie skóry, redukcja zmarszczek w okolicach oczu, ust oraz bruzd nosowo – wargowych.