Czy radiofrekwencja mikroigłowa skutecznie pomaga w redukcji rozstępów?


Radiofrekwencji mikroigłowa to innowacyjna metoda kosmetyczna. Jest stosowana w dziedzinie medycyny estetycznej w celu poprawy kondycji skóry, redukcji zmarszczek, zwiększenia elastyczności oraz stymulacji produkcji kolagenu. Venus Viva to najnowsze urządzenie w technologii radiofrekwencji mikroigłowej. Łączy w sobie dwie zaawansowane technologie: radiofrekwencję (RF) i mikroigłową terapię, aby poprawić kondycję skóry, ujędrniać oraz zminimalizować inne problemy estetyczne.

Działanie urządzenia Venus Viva w celu redukcji rozstępów

Venus Viva wykorzystuje technologię radiofrekwencji, która polega na dostarczaniu energii radiowej do głębszych warstw skóry. Urządzenie to działa poprzez podgrzewanie tkanek, co stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Radiofrekwencja ma na celu również redukcję zmarszczek, poprawę tekstury skóry oraz zmniejszenie widoczności blizn. Technika, którą posługuje się urządzenie, polega na wprowadzeniu mikroigieł w skórę, tak by ułatwiło to dostarczenie energii RF. Dzięki temu rozpoczyna się stymulacja procesów regeneracyjnych, a to daje szansę na spełnienie oczekiwanych efektów.

Wskazania i przeciwwskazania do podjęcia się zabiegu

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej Venus Viva jest stosunkowo bezpieczny, ale jak przy każdym zabiegu medycyny estetycznej należy zachować ostrożność i brać pod uwagę aktualny stan zdrowia i możliwe skutki niepożądane w przypadkach wyjątkowych.

Jako wskazania do podjęcia się radiofrekwencji mikroigłowej wymienia się przede wszystkim problemy związane z rozstępami i zmarszczkami, gdyż jest to jeden z najbardziej znanych zabiegów, zapewniających poprawę elastyczności skóry. Osoby pragnące pozbyć się przebarwień, blizn potrądzikowych, wiotkości skóry, czy rozszerzonych porów mogą zainteresować się podjęciem tej nowoczesnej metody, konsultując się przed tym ze specjalistą.

Nie zaleca się podejmowania tego zabiegu, osobom z aktywnymi infekcjami skórnymi, w czasie ciąży i karmienia piersią, jak i przy różnego rodzaju infekcjach i stanach zapalnych. Specjalista zajmujący się zabiegiem sam powinien powiadomić klienta, w jakich przypadkach nie może go wykonać.

Wygląd skóry po zabiegu i czas rekonwalescencji

Natychmiast po zabiegu można spodziewać się zaczerwienienia na obszarze skóry, gdzie zostały wprowadzone mikroigły. To normalna reakcja skóry na działanie radiofrekwencji. Napięcie skóry i rumień zwykle znika 3 lub 4 dni po zabiegu. Obrzęki łagodnieją już po kilku godzinach od zakończenia zabiegu. W czasie rekonwalescencji zabrania się używania środków dotychczas używanych do codziennej pielęgnacji cery, gdyż mogą one narazić skórę na podrażnienia. Czas rekonwalescencji mieści się w granicach tygodnia. 

radiofrekwencja mikroiglowa
zabieg radiofrekwencji mikroiglowej

Ile czasu potrzeba, by zobaczyć efekty?

To, jak szybko będzie można zobaczyć efekty, zależy od pacjenta i jego oczekiwań. Każdy posiada indywidualne cechy skóry, u jednych rezultaty pojawią się szybciej, u innych potrzeba będzie na to więcej czasu. Jednak pierwsze efekty mogą być zauważalne już kilka dni po zabiegu, a pełne rezultaty ujawnią się stopniowo w ciągu kilku tygodni do kilku miesięcy. Dla najlepszego efektu zabieg powinno się powtarzać 3 lub 4 razy, co 4 tygodnie. Jednak dobrą wiadomością jest to, że efekty, takie jak: poprawa jędrności skóry i jej rozjaśnienie występują już po pierwszym zrealizowanym zabiegu.

Sprawdź naszą ofertę radiofrekwencji mikroigłowej już dziś!