Czy warto skorzystać z usług depilacji laserowej?

Depilacja laserowa stała się jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych sposobów pozbywania się niechcianego owłosienia. Zyskuje na popularności z uwagi na swoją precyzję i długotrwałe efekty. Najprawdopodobniej z uwagi na to, że jest oferowana przez większość salonów urody. Jednak, zanim zdecydujesz się na ten zabieg, warto zastanowić się, czy jest to odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie.

Jak działa depilacja laserowa?

Depilacja laserowa wykorzystuje intensywne światło laserowe do zniszczenia mieszków włosowych. Laser emituje wiązkę światła, która jest absorbowana przez barwnik we włosach, melaninę. To światło przekształca się w ciepło, niszcząc mieszków włosowych, co powoduje, że włosy przestają rosnąć. Zabieg ten jest najskuteczniejszy na ciemnych włosach i jasnej skórze, ponieważ laser łatwiej identyfikuje kontrast kolorów.

Depilacja laserowa LIGHT SHEER - Doskonałość w Technologii

Light Sheer to bezsprzeczny lider w świecie depilacji laserowej, polecany przez czołowych specjalistów branży. Wyróżnia go zaawansowana technologia, niezrównana skuteczność i najwyższy standard bezpieczeństwa. To urządzenie, wyposażone w dwie innowacyjne głowice, gwarantuje praktycznie bezbolesne i błyskawiczne zabiegi depilacji laserowej.

Light Sheer to laser medyczny, wyposażony w dwie głowice: 9×9 mm oraz 22×35 mm. Duża głowica, dzięki unikalnemu systemowi podciśnienia HIT™, umożliwia niezwykle szybką depilację dużych obszarów ciała, minimalizując jednocześnie dyskomfort pacjenta oraz znacznie skracając czas działania wiązki laserowej.

Przygotowanie do zabiegu

 • Skóra gładko ogolona tego samego dnia z wyłączeniem obszaru 1×1 cm każdego depilowanego obszaru, w celu dokonania oceny włosów w miejscu zabiegu
 • Skóra w miejscu zabiegu nie może być posmarowana kremem, balsamem ani żadnym dezodorantem
 • Zakaz peelingu dzień przed zabiegiem oraz w dniu zabiegu
 • Zakaz środków przeciwbólowych

Przeciwskazania do depilacji laserowej - kiedy nie możesz przystąpić do zabiegu?

Depilacja laserowa to innowacyjna metoda pozbywania się niechcianego owłosienia, jednak nie jest ona odpowiednia dla wszystkich. Istnieją określone przeciwwskazania, które wykluczają pacjentów z możliwości przeprowadzenia tego zabiegu. Oto lista kluczowych przeciwwskazań:

 • Ciąża
  Kobiety w ciąży powinny unikać depilacji laserowej ze względu na możliwe ryzyko dla rozwijającego się płodu.
 • Choroby Nowotworowe
  Osoby chorujące na nowotwory są wykluczone z tego rodzaju zabiegów z powodu delikatności ich stanu zdrowia.
 • Indywidualna Terapia Hormonalna
  Pacjenci przyjmujący leki hormonalne, które uczulają na światło, nie powinni poddawać się depilacji laserowej ze względu na ryzyko reakcji alergicznych.
 • Fotodermatozy i Choroby Pęcherzowe Skóry
  Osoby z nadwrażliwość na światło oraz chorobami pęcherzowymi skóry nie są odpowiednie do tego rodzaju zabiegu ze względu na podatność na podrażnienia.

Podsumowanie

Depilacja laserowa to skuteczny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia, ale zanim się na nią zdecydujesz, warto rozważyć kilka kwestii. Zabieg wykorzystuje intensywne światło laserowe do zniszczenia mieszków włosowych, a technologia Light Sheer to lider w tej dziedzinie. Przed przystąpieniem do zabiegu, warto skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, czy depilacja laserowa jest odpowiednia dla Twojej skóry i sytuacji zdrowotnej.

Sprawdź naszą ofertę depilacji laserowej!