Czym charakteryzuje się manicure żelowy?

Paznokcie żelowe są jedną z najbardziej popularnych technik manicure. Szczególnie cenią je sobie kobiety z łamliwymi paznokciami, gdyż ta formuła zapobiega łamaniu się paznokci.

Zalety paznokci żelowych

Wady i przeciwwskazania manicure żelowego

Wady:

  • Może osłabiać naturalne paznokcie – Regularne stosowanie manicure żelowego, zwłaszcza przy ponownym nakładaniu, może prowadzić do osłabienia naturalnych paznokci. Żelowe lakiery mogą również przyczynić się do łamliwości i rozwarstwienia paznokci.
  • Może być droższy – Koszt manicure żelowego może być wyższy niż tradycyjnego manicure z lakierem do paznokci, zwłaszcza jeśli decydujesz się na profesjonalne wykonanie w salonie kosmetycznym.
  • Wymaga specjalistycznego sprzętu – Do wykonania manicure żelowego wymagane jest stosowanie lampy UV lub LED do utwardzania żelu. Jest to dodatkowy wydatek i może być niedogodnością dla osób, które nie posiadają takiego sprzętu.

Przeciwskazania:

  • Osłabione lub uszkodzone paznokcie – Jeśli Twoje paznokcie są osłabione, zniszczone lub mają infekcje grzybicze, wykonanie manicure żelowego może pogorszyć ich stan. W takim przypadku lepiej najpierw zadbać o regenerację i wyleczenie paznokci.
  • Alergie lub nadwrażliwość na składniki żelu – Niektóre osoby mogą być uczulone na składniki używane w żelowych lakierach do paznokci. Przed wykonaniem manicure żelowego warto przeprowadzić test na małej części skóry, aby sprawdzić, czy nie występuje reakcja alergiczna.
  • Ciężkie stany skórne lub infekcje – Osoby z ciężkimi stanami skórnymi, takimi jak egzema, łuszczyca lub infekcje skóry, powinny unikać manicure żelowego, ponieważ może to pogorszyć ich stan.
  • Ciąża – Stosowane w manicure żelowym składniki mogą budzić obawy u kobiet w ciąży, dlatego warto skonsultować się z lekarzem przed wykonaniem takiego zabiegu w tym okresie.