Czym jest mikrodermabrazja diamentowa?

Mikrodermabrazja diamentowa to popularny zabieg, który polega na mechanicznym złuszczaniu martwego naskórka, przy pomocy kryształków diamentu. Cieszy się on tak dużą popularnością, gdyż jest nieinwazyjny, a mikropeeling wykonywany w sposób mechaniczny jest w stanie poprawić wygląd skóry i usunąć wszystkie niedoskonałości.

Na czym polega mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja inaczej mikropeeling, to metoda złuszczania skóry w sposób mechaniczny, przy pomocy kontrolowanego strumienia mikrokryształków. Zabieg ten ma na celu złuszczenie, dopełnienie oraz wzmocnienie skóry. Dodatkowo dzięki temu zabiegowi stymuluje się produkcję kolagenu, która pozwala pozbyć się zmarszczek, trądziku czy przebarwień.

Jak przebiega zabieg mikrodermabrazji?

Zabieg zaczyna się od głębokiego oczyszczenia twarzy pacjenta z zanieczyszczeń takich jak kurz, pot czy sebum. Następnie kosmetyczka przykłada do skóry odpowiednio urządzenie, które zasysa ścierany naskórek. Osoba wykonująca zabieg steruje głębokością oczyszczania oraz złuszczania skóry, który jest dobierany indywidualnie do potrzeb skóry klienta. Mikrodermabrazja nie służy tylko do oczyszczania okolic twarzy, można ją również stosować na całe ciało, ale najczęściej wykorzystuje się ją do oczyszczania okolic pleców, dekoltu i szyi.

mikrodermabrazja diamentowa

Kiedy warto skorzystać z mikropeelingu?

Mikrodermabrazja to zabieg uniwersalny, gdyż można go wykonać w różnych przypadkach. Najbardziej natomiast jest polecany osobom, które mają na co dzień do czynienia z:

  • poszarzała, zmęczoną skórą, której brakuje witalności,
  • procesem starzenia,
  • zaczerwieniami, przebarwieniami i rozstępami,
  • cellulitem,
  • trądzikiem i zaskórnikami.

Zabieg dla wszystkich

Mikropeeling to zabieg przeznaczony dla wszystkich. Jest to łagodny sposób na likwidację martwego naskórka. Dzięki nieinwazyjnemu charakterowi mikrodermabrazja jest polecana osobą z cienką i wrażliwą skórą oraz alergika, gdyż podczas wykonywania zabiegu nie tworzy się żaden pył, który może powodować reakcję alergiczną.

Warto pamiętać, że zaraz po wykonanym zabiegu, w miejscu, w którym wykonany był mikropeeling może pojawić się delikatne zaczerwienienie, które powinno zniknąć po kilku godzinach.

Efekty po mikrodermabrazji

Mikrodermabrazja to zabieg, który może zostać przeprowadzony jednorazowo, ale warto przeprowadzać go regularnie raz na jakiś czas. Wykonując ten zabieg, możemy liczyć na takie efekty jak:

  • rozświetlona skóra,
  • mniejsza tendencja skóry do trądziku, zaskórników,
  • likwidacja drobnych zmarszczek,
  • poprawa elastyczności skóry,
  • bezpieczne sposób złuszczania skóry, który nie powoduje alergii i podrażnień.

Efekty po zabiegu mikrodermabrazji widoczne są już po pierwszej sesji, jeśli niedoskonałości nie były zbyt wyraźne, w przeciwnym wypadku zauważalny efekt będzie dopiero po kilku zabiegach. Cena mikropeelingu waha się między 80 a 200 zł.

Jeśli szukasz miejsca, w którym wykonasz zabieg mikrodermabrazji diamentowej, to zapraszamy do kontaktu, lub rezerwowania wolnych terminów.