Czym jest wolumetria twarzy?

Wolumetria może oznaczać potrzebę wykonania zabiegu oraz zmianę rysów twarzy, ale w powszechnym rozumieniu jest to termin określający zabieg twarzy, który może być zwany również liftingiem wolumetrycznym. Zabieg ten jest możliwy do wykonania w różnych częściach ciała, a jego celem jest uzupełnienie objętości. Wolumetria działa korygująco na kontury twarzy, a także może pomóc przy przywróceniu jej odpowiedniego kształtu oraz wywołać odmładzający efekt. W przebiegu lat twarz traci swój owal, gdyż tkanka tłuszczowa stopniowo przemieszcza się ku dołowi. W związku z powyższym twarz może wyglądać starzej poprzez utratę objętości oraz grozi jej utrata elastyczności i wiotkości. Medycyna estetyczna obejmująca wolumetrię pozwala na wyeliminowanie niedogodności wizualnych twarzy powstających w trakcie procesu starzenia się, a jej zabiegi oparte są o bezpieczne i skuteczne metody. W celu poprawy owalu twarzy można zdecydować się na miękki lifting bądź też wypełnianie objętości za pomocą własnego tłuszczu lub kwasu hialuronowego.

Proces liftingu wolumetrycznego

Lifting wolumetryczny trwa zwykle od 15 do 40 minut, a przed jego rozpoczęciem lekarz dokonuje dokładnego oczyszczenia twarzy poprzez zmycie makijażu, dezynfekcję oraz nakłada krem znieczulający. Preparat niwelujący późniejszy ból jest osłonięty folią (okluzją). W zabiegu wolumetrii najczęściej wykorzystywany jest środek na bazie kwasu hialuronowego, który powinien być sterylny i otwierany przy pacjencie. Cały proces wolumetrii polega na dobraniu adekwatnej do oczekiwanych efektów techniki iniekcji. Efekty zabiegu są widoczne od razu i utrzymują się od 12 do 18 miesięcy, a jego dodatkową zaletą jest to, że nie wymaga rekonwalescencji. Efektem ubocznym liftingu może być pojawienie się drobnych krwiaków w miejscu wykonywanej iniekcji, ból, a także dyskomfort w wypełnionej okolicy utrzymujący się kilka dni po wykonanym zabiegu. Wolumetria wykonana za pomocą tłuszczu jest zupełnie innym procesem, który polega na przeszczepie tkanki tłuszczowej zwanym lipotransferem. W przypadku wolumetrii za pomocą tłuszczu wymagana jest rekonwalescencja, która trwa od 7 do 14 dni, a efekty zabiegu są subtelniejsze niż te, które można uzyskać za pomocą kwasu hialuronowego.

medycyna estetyczna zabiegi

Przeciwwskazania do zabiegu

Przed podjęciem decyzji wykonania zabiegu wolumetrii, dobrze jest zapoznać się ze wszelkimi przeciwwskazaniami do jego wykonania. Czasowe przeciwwskazania do wolumetrii to między innymi ciąża, okres karmienia piersią, choroba nowotworowa i jej leczenie (chemioterapia, radioterapia), zabiegi stomatologiczne (na 2 tygodnie przed i po wizycie), zaostrzenie chorób autoimmunologicznych, nadciśnienie, cukrzyca, czy też inne aktywne infekcje (grypa, przeziębienie, zakażenie dróg moczowych). Z przeciwwskazań można również wyróżnić te trwałe, które dotyczą dysmorfofobię, marskość wątroby, nadwrażliwość i alergię na preparat do wolumetrii, AIDS, skłonność do blizn przerostowych oraz przewlekła choroba nerek w 5 stadium.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się na stronie internetowej z naszą ofertą wolumetrii, która jest wykonywana przez doświadczonych specjalistów w oparciu o bezinwazyjne i skuteczne metody!