Depilacja woskiem

Depilacja woskiem – na czym polega?

Depilację woskiem można stosować przez cały rok niemalże na każdej, nawet tej najbardziej wrażliwej partii ciała –  zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Najpopularniejszymi miejscami do jej wykonywania są nogi, pachy i okolice bikini.

Jak wygląda i na czym polega zabieg depilacji woskiem?

Zabieg przeprowadza się za pomocą wosku rozgrzanego do płynnej postaci w temperaturze od 35 do 40 stopni. Za pomocą specjalnej szpatułki nakłada się go na depilowaną partię ciała, a następnie obszar ten pokrywa się pasmami materiału lub papieru. Kolejnym krokiem jest zerwanie całości szybkim, zdecydowanym i płynnym ruchem. Istotne jest, aby odbył się on w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Pozostałości wosku usuwa się za pomocą wacika nasączonego oliwką.

Ważne jest, aby bezpośrednio po zabiegu nie wystawiać skóry na działania promieni słoneczmych. Aby ją przed tym uchronić zaleca się stosowanie kremów z filtrem UV.

Odpowiednie przygotowanie skóry przed zabiegiem

Warunkiem koniecznym do wykonania depilacji jest to, aby skóra była zdrowa. Jeśli występują na niej otarcia, rany, strupy czy zadrapania, najlepszym rozwiązaniem będzie przełożenie wizyty na późniejszy termin, gdyż wosk tylko dodatkowo ją podrażnia.
Na kilka dni przed zabiegiem zaleca się wykonanie peelingu. Dzięki temu zrogowaciały naskórek zostanie usunięty a mieszki włosowe odsłonięte, co przyczyni się do większego komfortu podczas depilacji. Bezpośrednio przed zabiegiem skóra powinna zostać umyta i dokładnie wysuszona, należy pominąć balsamowanie i olejowanie gdyż wszelkiego rodzaju kremy utrudniają przyleganie wosku do skóry. Wychodząc z domu załóżmy na siebie luźne ubrania wykonane z przewiewnego materiału, najlepiej bawełny, pozwoli to uniknąć dyskomfortu i dodatkowo nie obetrze podrażnionej skórę.
Zabieg nie przyniesie oczekiwanych efektów w przypadku zbyt krótkich włosków dlatego zaleca się ograniczyć depilacje na kilka dni przed wizytą w salonie tak aby zapuszczone włosy miały długość co najmniej 1 cm.

Zalety wynikające z zabiegu

Największą zaletą zabiegu jest jest trwałość i skuteczność. Wosk wyrywa włoski wraz z cebulkami, dlatego efekt gładkiej skóry jest gwarantowany i utrzymuje się zazwyczaj od 2 do 4 tygodni w zależności od rodzaju włosków. Odrastające włoski są słabsze i cieńsze, dlatego kolejne zabiegi są mniej bolesne, a ich wykonywanie nie musi być już tak częste.

Woskowanie w porównaniu do innych metod depilacji jest szybkim zabiegiem. Wydepilowane całej partii nóg trwa niewiele ponad godzinę. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, zabieg powinien zostać wykonany w sprawdzonym salonie kosmetycznym.

Przeciwwskazania do depilacji woskiem

Jak każdy zabieg kosmetyczny, również depilacja woskiem ma pewne przeciwwskazania, przy których wykonywanie zabiegu nie jest zalecane. Są to między innymi:

  • Ciąża lub karmienie piersią,
  • Podrażnienia skóry,
  • Skłonność do alergii,
  • Żylaki, popękane naczynia,
  • Menstruacja,
  • Trądzik,
  • Stan zapalny skóry,
  • Zapalenie mieszków włosowych,
  • Poddanie skóry promieniowaniu UV bezpośrednio przed zabiegiem (opalanie na słońcu bądź wizyta w solarium)
Depilacja woskiem- bródka (10 min) 40,00 zł
Depilacja woskiem- pachy (40 min) 45,00 zł
Depilacja woskiem- ręce (40 min) 70,00 zł
Depilacja woskiem- twarz (45 min) 70,00 zł
Depilacja woskiem- wąsik (10 min) 30,00 zł