Do jakiego czasu utrzymuje się pudrowa henna brwi?

Henna pudrowa jest jedną z form henny dostępnych na rynku, a jej główną cechą jest to, że jest w postaci proszku. Wyróżnia ją przede wszystkim naturalny skład, bazujący na wyciągach z liści lawsonii, minerałach i witaminach. Pudrowa henna jest często wzbogacona również o substancje nawilżające, przez co brwi stają się bardziej odżywione.

Czas utrzymywania efektów henny pudrowej

Czas utrzymywania efektów może być zróżnicowany, na co wpływ ma przede wszystkim to, czy wykonamy taki zabieg w salonie urody, czy też sami w domu przy użyciu produktów dostępnych w każdej drogerii. Henna pudrowa wykonywana samemu, zwykle utrzymuje się na brwiach od kilku dni do dwóch tygodni. Zabieg wykonany w gabinecie kosmetycznym gwarantuje od 4 do 6 tygodni utrzymania, jeśli stosujemy się do zaleceń specjalisty.  Po tym czasie kolor zaczyna blednąć, a brwi wymagają odświeżenia. Regularne użycie henny może pomóc utrzymać świeży kolor, a także wpłynąć na to, jak długo efekty będą widoczne. Kiedy ktoś zdecyduje się na hennę pudrową u kosmetyczki, cały zabieg przebiega bardziej profesjonalnie i z odpowiednim sprzętem oraz doborem idealnych kosmetyków do potrzeb klienta.

henna pudrowa
makijaz brwi henna

Jakie czynniki wpływają na trwałość henny pudrowej?

Na trwałość henny pudrowej na brwiach wpływa wiele czynników. Znaczenie ma tu rodzaj używanej henny, stosowane produkty do codziennej pielęgnacji oraz styl życia.

henna brwi

Częstotliwość wykonywania henny pudrowej 

Jeśli decydujesz się na wykonywanie henny pudrowej samemu, możesz spokojnie zakładać jej odświeżanie od 1 do 2 tygodni, chociaż nie jest to regułą. Czas może być krótszy lub dłuższy w zależności od wymienionych wcześniej czynników. Ważne jest jednak to, aby przestrzegać zaleceń producenta henny i unikać zbyt częstych aplikacji, aby nie narazić się na potencjalne reakcje alergiczne czy podrażnienia skóry.

Sprawdź naszą ofertę zabiegów kosmetycznych i dowiedz się więcej!