Dobór koloru włosów do karnacji

Dobór koloru włosów do karnacji

Częstym problemem kobiet jest odpowiednie dobranie koloru włosów do swojej karnacji, aby wyglądać korzystnie i nabrać pewności siebie. Jak wiadomo nie wszystkie kolory włosów, których jest naprawdę sporo, pasują do każdego rodzaju urody. Przed potencjalną zmianą warto przeanalizować, jaki kolor do nas pasuje i przemyśleć wszystkie możliwe warianty tylko po to, aby nie zaszkodzić swojej urodzie. Ważne jest zapoznanie się z podstawowymi zasadami doboru koloru włosów.

Pierwszy krok – określenie naszej karnacji

Decydując się na zmianę koloru naszych włosów powinnyśmy skupić się na podstawowych zasadach. Zdecydowanie należy zacząć od określenia jaką mamy karnację. Nie jest to wcale tak trudne na jakie się wydaje, ponieważ wyróżnione są jej dwa podstawowe typy: ciepła oraz zimna. Posiadając pierwszą z nich nasza skóra jest koloru brzoskwiniowego, złotego lub oliwkowego. Podobnie jest z opalenizną, która również wpada w odcienie złota. Charakterystyczną cechą są żyły na nadgarstku, które mają odcień zielonkawy. Natomiast w przypadku karnacji zimnej nasza skóra jest bardzo jasna lub odmiennie bardzo ciemna. Osoby o takiej karnacji opalają się na czerwono, a żyły na ich nadgarstku mają kolor niebieski, wpadający w fiolet. Do karnacji ciepłej najbardziej pasują włosy w kolorach ciemnych – czarne lub brązowe. Decydując się na jasny platynowy blond przy takim typie karnacji możemy wyglądać nienaturalnie. Pasuje on jednak do zimnego typu urody, podobnie jak kolor beżowy lub stonowany brąz.

Kolor oczu ma znaczenie

Jeśli dobieramy kolor włosów do barwy naszych oczu również musimy mieć na uwadzę typ naszej karnacji, ponieważ te dwa elementy współgrają ze sobą. Całość ma za zadanie idealnie podkreślić naszą urodę. Wykonując makijaż zawsze zwracamy uwagę, aby podkreślić nim nasze oczy – podobnie jest przy wyborze koloru włosów. Istnieją zasady, które zmieniają się w zależności od naszego koloru oczu. Posiadając niebieskie oczy i zimną karnację najlepiej sprawdzą się chłodne odcienie blondu oraz brązu, a także rude. Natomiast niebieskie oczy i ciepła karnacja to ciepłe blondy i brązy. Przechodząc do zielonych oczu: zimna karnacja pasuje z głębokimi i ciemnymi odcieniami brązu oraz chłodnymi odcieniami rudości, a ciepła karnacja idealnie współgra z ciepłymi odcieniami brązu. Kończąc na oczach brązowych wraz z zimną karnacją idealnie sprawdzi się głęboki i ciemny brąz oraz czerń. Natomiast przy ciepłej karnacji pasują orzechowe brązy oraz żółte odcienie blondu.

Cztery typy urody

Gdy określimy nasz typ urody może okazać się to pomocne przy zmianie koloru włosów. Wyróżniamy dokładnie 4 typy: wiosna, lato, jesień i zima. Wiosna charakteryzuje się wyrazistym i ciepłym typem urody, a skóra najczęściej jest jasna, dlatego też z pewnością sprawdzą się tutaj jasne brony, ciepłe brązy, a także rudości. Następnie lato, które jest typem jasnym i chłodnym, cera jest bardzo jasna, dlatego do tego typu urody idealnie pasują blondy oraz średnie brązy. Kolejno jesień, czyli oliwkowy i porcelanowy odcień skóry, gdzie sprawdzą się czekoladowe barwy, a także jasne i średnie brązy. Na koniec zima, dla odmiany chłodny odcień cery, a kobiety o takim typie najlepiej będą wyglądać w kolorach czarnych lub głębokich brązach.