Fryzury najmodniejsze w 2022 roku

Mówi się, że kiedy kobieta zmienia fryzurę, zmienia także swoje życie. Niekiedy rzeczywiście odświeżenie wyglądu idzie w parze z pozostawieniem za sobą przeszłości i chęcią metamorfozy codzienności. Podczas wyboru nowej stylizacji, panie sugerują się zarówno propozycjami fryzjera, wymarzoną wizją własnej siebie, jak i najmodniejszymi kolorami włosów, cięciami i upięciami, jakie promują słynne gwiazdy, celebrytki i influencerki. Warto przyjrzeć się zatem kilku najistotniejszym fryzurowym trendom tego roku.

Odświeżenie przeszłości i ponadczasowe cięcia

Od wielu lat wśród kobiet królują ponadczasowe i niezwykle kobiece cięcia, takie jak długi i krótki bob czy bardzo urocza, acz nieco chłopięca, krótka fryzura „pixie”. Tego roku dużym zaskoczeniem jest nostalgiczny powrót do niezwykle popularnego w latach 80., rockowego cięcia „mullet hair”, w Polsce nazywanego powszechnie „krótko z przodu, dłużej z tyłu”, którego reinterpretacje przedstawia wiele młodziutkich celebrytek na całym świecie, m.in. popularna Zendaya. Odświeżona wersja tej oryginalnej fryzury to nieco delikatniejsze cieniowanie, świetnie wyglądające na lekko falowanych, półdługich włosach! Ale oprócz tak odważnych rozwiązań, w modzie wciąż są lekkie fale z grzywką we francuskim stylu oraz klasyczne proste tafle.

fryzjer wrocław

Piękne i hipnotyzujące spojrzenie dzięki grzywce

Zrobienie grzywki to najlepszy sposób na ekspresowe odświeżenie fryzury i zmianę image’u. Eksperci twierdzą, że dobrze dobrana grzywka może skutecznie skorygować owal twarzy, cudownie odmłodzić kobietę, a co więcej — działa hipnotyzująco na mężczyzn. Wciąż popularne są zmysłowe i naturalne, delikatnie opadające na boki, francuskie grzywki. Natomiast modne niedawno, opadające na brwi, grzywki przypominające zasłony, określane jako „curtain bang” ustąpiły miejsca swoim krótszym następczyniom, czyli „baby bang”. To bardzo oryginalne i ponadprzeciętnie dziewczęce cięcie pasuje wielu paniom. Młodszym dodaje zalotnego uroku, zaś starsze wyglądają dzięki niemu bardzo młodo i świeżo. Krótka grzywka odsłania brwi i podkreśla piękno spojrzenia.

Koloryzacja „bronde” oraz swobodne upięcia

W koloryzacji niezwykłą popularność zyskało połączenie brązu i blondu, co określane jest jako „bronde”. To rozświetlone, złoto-brązowe pasma, które dodają kobietom młodzieńczej energii. W modzie pozostały ponadczasowe kasztanowe odcienie oraz interesujące rudości. Niezależnie jednak od koloru, kobiety wciąż stawiają na naturalnie wyglądające włosy, muśnięte delikatnymi refleksami niczym słońcem, jak i zyskujące objętość pasma, dzięki wykorzystaniu kilku odcieni jednego koloru. Ponadto od dłuższego czasu we fryzjerskiej modzie rządzi swoboda – delikatne, lekko roztrzepane fale, luźne warkocze, zwiewne upięcia w stylu boho czy potargane krótkie kosmyki to niezmiennie hity ostatnich lat.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty stworzenia pięknej fryzury, dopasowanej do nietypowej urody i indywidualnych potrzeb kobiety!