Henna brwi – pielęgnacja po zabiegu

Malowanie brwi henną to zabieg z wielowiekową tradycją. Jest dobrze znany kobietom i niezwykle przez nie lubiany, m.in ze względu na naturalny efekt, niski koszt i możliwość wykonania domowym sposobem. Zaletą henny brwi jest wyrazistość i długotrwałość. Na hennę brwi decydują się kobiety chcące nadać kształtu brwiom oraz sprawić je bardziej wyrazistymi. Makijaż brwi wykonany za pomocą henny pozwala zastąpić klasyczne kosmetyki do make up’ u brwi, jak kredki czy cienie. Należy pamiętać, że to nie tylko zabieg dla Pań o jasnych, słabo widocznych brwiach, ale także tych, które nie mają czasu na codzienny makijaż i chcą cieszyć się ze zdyscyplinowanych brwi przez dłuższy czas. Aby dłużej cieszyć się wspaniałymi efektami henny, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu.

Jak dbać o brwi po zabiegu henny?

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że pierwsze wrażenie po wykonaniu henny może nieco odbiegać od naszych oczekiwań. To zupełnie normalne. Należy dać sobie chwilę czasu, gdyż henna z upływem czasu staje się jaśniejsza. To ważne, aby kolor na początku był bardziej intensywny, dzięki czemu efekt henny utrzyma się dłużej. Aby efekt idealnych brwi utrzymywał się przez dłuższy czas, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim należy unikać moczenia rzęs lub brwi przez 12 godzin po ich farbowaniu. Zamiast tego należy oczyścić okolice brwi delikatnym produktem. Warto zainteresować się także tym jakich kosmetyków najlepiej używać. Kosmetyki na bazie olejów i złuszczające mogą przyczyniać się do blaknięcia koloru. Przed aplikacją jakiegokolwiek produktu warto więc sprawdzić skład kosmetyków do demakijażu. Najlepiej stosować kosmetyki na bazie żelu lub kremu, ponieważ są one delikatne.

Niezbędne czynności po zabiegu:

Na oczekiwany efekt w dużej mierze będą składać się czynności, które wykonamy w bezpośrednim po zabiegu czasie. Trzeba zapamiętać te kilka niezbędnych rad, do których powinno się stosować. Pierwszorzędną kwestią jest unikanie moczenia brwi do co najmniej 12 godzin po zabiegu. Kolejną rzeczą, której należy unikać to zbyt duża ilość kremów i kosmetyków. Na skutek użycia zbyt dużej ilości kosmetyków wraz z henną mogą wystąpić także różne niechciane reakcje, a niekiedy nawet problemy skórne. W bardziej odległym odstępie czasowym warto również unikać promieni słonecznych, które powodują blaknięcie włosków. Ponadto słońce może powodować podrażnienia skóry. Te wszystkie zalecenia są niezwykle ważne do utrzymania satysfakcjonującego efektu. Odpowiednio pielęgnowane brwi będą wspaniale wyglądały przez znacznie dłuższy okres, w związku z czym nasz ponowny zabieg także odłoży się w czasie.