Ile serii depilacji laserowej trzeba wykonać, aby były najlepsze efekty?

Depilacja laserowa to zabieg, który wymaga dłuższego procesu, by przyniósł oczekiwane rezultaty. Liczba serii depilacji laserowej potrzebnych do uzyskania najlepszych efektów może się różnić w zależności od wielu czynników, w tym od typu skóry i włosów, obszaru poddanego zabiegowi, stosowanego urządzenia laserowego oraz indywidualnych cech każdej osoby. Najczęściej wykonuje się od 6 do 8 serii depilacji laserowej, aby uzyskać zadowalające rezultaty. 

Jak działa depilacja laserowa?

Depilacja laserowa działa poprzez zniszczenie cebulek włosowych za pomocą światła laserowego. Włosy rosną w cyklach, więc aby skutecznie zniszczyć wszystkie włosy w danej okolicy, konieczne jest wykonanie kilku sesji w różnych momentach cyklu wzrostu włosa. Zazwyczaj zaleca się, aby sesje odbywały się co 4-6 tygodni.

Ważne jest również, aby wiedzieć, że depilacja laserowa nie jest w stanie całkowicie usunąć wszystkich włosów na zawsze. Zamiast tego, po zakończeniu serii zabiegów, większość osób doświadcza długotrwałego zmniejszenia ilości i grubości włosów w obszarze poddanym zabiegowi. Aby utrzymać wyniki, zaleca się regularne sesje przeglądowe raz na kilka miesięcy lub raz do roku.

Przed przystąpieniem do serii depilacji laserowej zaleca się także konsultację z doświadczonym specjalistą, który może ocenić indywidualne potrzeby i dostosować plan zabiegu do typu skóry i włosów. Ponadto ważne jest przestrzeganie wszelkich zaleceń dotyczących pielęgnacji skóry przed i po zabiegu, aby osiągnąć jak najlepsze efekty i uniknąć ewentualnych powikłań.

Plusy zabiegu depilacji laserowej

Minusy zabiegu depilacji laserowej