Jak często wykonywać zabiegi oczyszczające twarzy?

Zdrowy wygląd twarzy to marzenie każdego z nas. Niestety, cera narażona jest na działanie wielu szkodliwych czynników, dlatego warto pomyśleć o oczyszczaniu twarzy. To zabiegi pielęgnacyjne, które sprawiają, że skóra wygląda zdrowo i naturalnie. Można wykonywać je w domu, jak również u kosmetyczki.

Oczyszczanie twarzy – na czym polega?

Oczyszczanie twarzy to zabieg pielęgnacyjny polegający na złuszczaniu martwej warstwy naskórka oraz pozwalający na usunięcie ze skóry bakterii, łoju, sebum, brudu oraz resztek makijażu. W ten sposób, skóra zaczyna lepiej przyjmować składniki odżywcze kosmetyków pielęgnacyjnych. Zaniedbując ten etap, nasza skóra zaczyna szybciej się starzeć oraz mogą pojawić się niedoskonałości.
Ponadto, jest wiele metod oczyszczania – proste wykonywane w domu oraz proponowane przez salony kosmetyczne. Wybór odpowiedniego zabiegu jest uzależniony od rodzaju cery.

Zalety oczyszczania twarzy

Czysta skóra, dzięki zabiegom oczyszczającym może prawidłowo oddychać oraz jest odporniejsza na choroby. Ponadto, szybko się regeneruje. Sam zabieg  to prawdziwy luksus, zdrowie, a także oszczędność kosmetyków, które lepiej się wchłaniają. W dodatku, zabiegi oczyszczające pozwalają odświeżyć skórę, uwolnić jej blask, odzyskać kolor oraz energię.

Rodzaje zabiegów oczyszających

Rodzajów zabiegów jest bardzo dużo, a to jaki wybierzemy zależy od naszych potrzeb skóry:
  • Manualne oczyszczanie twarzy – jeden z najpopularniejszych zabiegów, który przeznaczony jest głównie dla osób z zanieczyszczoną cerą i zmianami skórnymi. Polega na ręcznym usuwaniu zaskórników. Ponadto, pozwala pozbyć się sebum, zanieczyszczeń i bakterii oraz złuczyć martwy naskórek.
  • Mikrodermabrazja – zabieg mechanicznego złuszczania naskórka, który pomaga zwalczyć wiele problemów skórnych. Jest wykonywany za pomocą głowicy, która jest pokryta warstwą diamentu. Polecany jest głównie dla cery tłustej i mieszanej, z rozszerzonymi porami i zaskórnikami oraz w przypadku przebarwień. Dla podtrzymania kuracji warto wykonywać 1 zabieg raz na 4-6 tygodni.
  • Peeling kawitacyjny – zabieg wykonywany za pomocą urządzenia wytwarzającego ultradźwięki. Jest polecany dla wszystkich rodzajów skóry. Delikatnie oczyszcza skórę i złuszcza martwy naskórek. Częstotliwość wykonywania zabiegu zależy od potrzeb skóry. Zaleca się przeprowadzać go regularnie, co 3-4 tygodnie.
  • Peeling chemiczny – zabieg, który polega na  nakładaniu na przygotowaną skórę specjalnego kwasu, który w zależności od rodzaju użytej substancji może powodować złuszczenie. Pozwala pozbyć się przebarwień, zmarszczek, plam oraz redukuje trądzik. Dla uzyskania prawdziwych efektów, jednorazowy zabieg może nie być wystarczający. Zaleca się  przeprowadzić serię zabiegową, dobraną indywidualnie do potrzeb.