Jak przygotować się do zabiegu powiększania ust?

Powiększanie ust stało się jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, pozwalając kobietom i mężczyznom podkreślić swoją urodę, a także osiągnąć pożądany kształt ust. Jednak, aby efekt był zadowalający i bezpieczny, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie. W tym artykule omówimy kluczowe kroki, które warto podjąć przed umówieniem terminu zabiegu w salonie urody.

Konsultacja ze specjalistą

Pierwszym i najważniejszym krokiem przed zabiegiem powiększania ust jest konsultacja z doświadczonym specjalistą medycyny estetycznej. Wybór odpowiedniego lekarza pozwoli uzyskać rzetelne informacje na temat procedury, omówić oczekiwania pacjenta oraz ocenić, czy zabieg jest odpowiedni dla danej osoby.

Wybór odpowiedniego preparatu

Istnieje wiele różnych preparatów dostępnych na rynku do powiększania ust, takich jak kwas hialuronowy. Wspólnie ze specjalistą można wybrać preparat, który najlepiej spełni oczekiwania pacjenta i zapewni naturalny, harmonijny efekt.

Unikanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych

Około 4 dni przed zabiegiem warto unikać leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, takich jak aspiryna czy ibuprofen, ponieważ mogą one zwiększyć ryzyko podrażnienia i siniaczeń w miejscu wstrzyknięcia.

Zachowanie zdrowego trybu życia przed zabiegiem ma istotne znaczenie. Regularne spożywanie ok. 2-3 litrów wody, zdrowa dieta bogata w antyoksydanty oraz unikanie alkoholu i tytoniu wpływają korzystnie na kondycję skóry i proces gojenia.

Przerwa od suplementów diety

Przed zabiegiem warto skonsultować się z lekarzem odnośnie suplementów diety. Niektóre witaminy i minerały mogą wpływać na krzepliwość krwi, co może mieć znaczenie przy zabiegach medycyny estetycznej.

Rozważny wybór terminu zabiegu

Zabieg powiększania ust nie jest typowo długotrwały, ale warto rozważyć, czy jest to odpowiedni moment na jego przeprowadzenie. Unikaj planowania go na gorące dni czy przed ważnymi wydarzeniami, aby móc swobodnie odpocząć i uniknąć nadmiernej ekspozycji na słońce. Zaplanuj czasu przed zabiegiem oraz po zabiegu tak, aby pozwolić sobie na spokojne przygotowanie i uniknięcie stresu. 


Przygotowanie do zabiegu powiększania ust wymaga odpowiedzialnego podejścia i współpracy z doświadczonym specjalistą. Dbając o swoje zdrowie i stosując się do zaleceń, można osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty, podkreślając naturalne piękno ust. Każdy organizm jest inny, dlatego też istotne jest, aby wszystkie decyzje dotyczące zabiegu podejmować pod nadzorem doświadczonego specjalisty.


Jeśli czujesz się gotowa na powiększenie ust, zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty zabiegów medycyny estetycznej w salonie urody La’Koshi. Nasz doświadczony zespół specjalistów z przyjemnością pomoże Ci osiągnąć pożądane rezultaty, zapewniając jednocześnie komfort i bezpieczeństwo podczas całego procesu. Z nami możesz być pewna, że każdy zabieg zostanie dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb, podkreślając naturalne piękno i zachowując harmonię proporcji.

 Umów się na konsultację już dziś!