Jak utrzymać ładny odcień blondu?

Włosy piękne jak po wyjściu z salonu

Każda osoba, która zdecydowała się zafarbować włosy na ten konkretny kolor, musi liczyć się z problemem, jaki mu towarzyszy. Odcień blondu na przestrzeni czasu szarzeje lub nabiera pomarańczowo-żółtych tonów, co nie wygląda korzystnie i nie wpływa dobrze na nasz wizerunek. Dlatego tak ważna jest pielęgnacja domowa, która podtrzyma efekt salonowych włosów z idealnym odcieniem blondu.

Jeśli zdecydowałaś sie zafarbowac włosy na blond, choć sama posiadasz mocno napigmentowane włosy i to o ciemnych, brązowych odcieniach to niestety, ale uzyskanie wymarzonego blondu nie jest łatwe, ponieważ z czasem mogą pojawić się rudości. Są to oznaki mocnego pigmentu włosa, który wybija się spod blond farby. I niestety, ale jest to jedna z takich sytuacji, w której warto wiedzieć, jakie produkty zastosować, aby zniwelować lub zapobiec takiemu rozwojowi niechcianej sytuacji.

Na rynku istnieje wiele marek, które oferują produkty do utrzymania pięknego blondu, jak po wyjściu z salonu. Maski, odżywki, płukanki i tym podobne sprawią, że pozbędziemy się brzydkich żółtych, rudych lub szarych tonów na włosach. Efekt następuje z czasem, jednak przy regularnym stosowaniu, różnica jest widoczna. Do żółtych włosów najlepiej stosować kosmetyki w fioletowych opakowaniach dedykowane do blondu, natomiast przy pomarańczowych najlepiej użyć niebieskich.

Płukanki

Płukanki są nieco niebezpieczną opcją, gdy mamy do czynienia z włosami, które od głowy są żółte, a na końcach białe. Należy dobrać odpowiednią ilość produktu, aby nie spotkać się z efektem fioletowych lub niebieskich końcówek. Proporcje powinny być ustalone z fryzjerem, aby nie zrobić sobie krzywdy podczas domowej pielęgnacji.

Jak utrzymać ładny odcień blondu

Szampon przeciwłupieżowy

Powyższe szampony, odżywki i płukanki są dedykowane osobom, które chcą skutecznie ochłodzić kolor na włosach blond. Natomiast jeśli chcemy uzyskać efekt odwrotny, a borykamy się z zszarzałym i chłodnym blondem wtedy z pomocą przychodzą produkty, które skutecznie wypłukują ten pigment z włosów. Ważne, aby nie sięgać po kolejną farbę i farbować takich włosów, bo już samo rozjaśnianie i powtórne farbowanie niszczy kondycję włosa. Szampon przeciwłupieżowy to cichy zabójca do takich właśnie zadań, skutecznie wypłukuje niechciany pigment i pozostawia piękny ciepły blond.

Domowa maseczka

Innym sposobem jest maseczka zrobiona z domowych składników oraz odżywki. Łyżka odżywki, łyżeczka soku z cytryny i łyżeczka miodu, skutecznie pomogą się uporać z problemem i przywrócą piękny słomkowy blond. Miksturę należy trzymać na włosach przez 15 minut, a następnie spłukać i nałożyć szampon. Następnym sposobem jest płukanka różowa lub pomarańczowa, produkty są dostępne w każdej drogerii, więc nie trzeba daleko szukać.

Odpowiedni poziom nawilżenia

Włosy, które są po zabiegu rozjaśniania czy farbowania niestety mogą być przesuszone działaniem substancji chemicznych, a przez to potrzebna im intensywna kuracja nawilżająca. Maski i odżywki to must have w domowej pielęgnacji. Dodatkowym atutem jest olejowanie włosów, które wzmocni kondycję włosa i nada im blasku, który utraciły przez zabiegi fryzjerskie.

Częste suszenie włosów oraz prostowanie także nie wpływa dobrze na ich kondycję, dlatego jeśli już musimy je stylizować na ciepło to warto zaopatrzyć się w preparaty termochronnę. Ograniczają one niszczenie włosów nadmierną temperaturą i zapobiegają powstawaniu rozdwojonych końcówek.