Jak wybrać odpowiednią fryzurę do swojego typu urody?

Stylizacja włosów to kluczowy element wyglądu człowieka. Dzięki odpowiedniemu doborowi fryzury można podkreślić naturalne piękno i zwiększyć poczucie pewności siebie. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie fryzury będą pasować do każdego typu urody. Poniżej przedstawiono kilka wskazówek, które pomogą wybrać idealną dla siebie.

Typy urody

Aby wybrać odpowiednią stylizację włosów, należy w pierwszej kolejności określić swój typ urody. Istnieją jej cztery podstawowe rodzaje: wiosna, lato, jesień i zima. Każdy z nich wyróżnia się odmiennymi cechami charakterystycznymi. Dopasowana w ten sposób fryzura pomaga podkreślić naturalne atuty.

Wiosenny typ urody

Typ urody wiosna charakteryzuje się jasnymi włosami, jasną karnacją i jasnymi, ale zarazem wyrazistymi oczami. To wyjątkowo ciepły typ, którego właściciele mają cerę skłonną do rumieńców. Idealna dla tego typu urody jest krótka fryzura, która eksponuje kości policzkowe i szyję. Dobrym wyborem jest również stylizacja  z grzywką, która uwydatni oczy.

Typ urody lato

Osoby o typie urody lato stanowią przeważającą część polskiego społeczeństwa. Mają jasną, nieco oliwkową karnację oraz niebieskie bądź zielone oczy. Dla tego typu urody odpowiednią fryzurą jest ta z włosami na długość ramion lub dłuższymi, które pięknie opadają na ramiona. Dobrze prezentują się delikatne fale podkreślające kobiecość i nadające objętości. Osoby, których typem urody jest lato, powinny uważać jednak na zbyt mocne rozjaśnianie włosów.

Jesienna uroda

Typ urody jesień charakteryzuje się ciepłymi odcieniami skóry, oczu i włosów. Ponadto często spotykane są także piegi. Idealną fryzurą dla tego typu urody jest fryzura na wysokości ramion, z delikatnymi falami i miękką grzywką. Włosy powinny być w ciepłych odcieniach, takich jak rudy, miedziany czy złoty. 

Zima jako typ urody

Osoby o typie urody zima mają jasną karnację i kontrastujące z nią ciemne oczy oraz włosy. Dla tego typu urody dobrze sprawdza się krótka fryzura lub ta na długości do ramion. W przypadku zimowego typu urody za pasujące uznaje się włosy gładkie i proste, bez fali lub loków.

Kształt twarzy

Oprócz typu urody warto również wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak kształt twarzy. Osoby o okrągłej twarzy powinny unikać stylizacji o objętości z boku, a zamiast tego postawić na fryzury z długością do ramion i grzywką. Jeśli chodzi zaś o ludzi z twarzą bardziej owalną, mogą pozwolić sobie oni na większą swobodę i wybierać różne stylizacje.

Warto jednak pamiętać, że krótsze fryzury eksponują rysy, a dłuższe – wydłużają całą twarz. Mając kwadratową buzię, zalecane są uczesania z delikatnymi falami, które zmiękczają jej rysy. Grzywka na bok również będzie dobrym wyborem. Osoby o trójkątnej twarzy mogą wybierać fryzury z objętością z boku i miękką grzywką, które wyrównają proporcje twarzy.

Ostatecznie wybór fryzury powinien być zgodny z Twoim gustem i osobowością. Postaw na taką stylizację włosów, która Ci się podoba i czujesz się w niej dobrze. Warto jednak pamiętać, że niektóre trendy fryzjerskie pasują pewnym osobom, ale niekoniecznie sprawdzają się u innego typu urody. Z pomocą naszych fryzjerów wybierzesz idealną fryzurę, która będzie podkreślała Twoje piękno i dodawała pewności siebie. Zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu!