Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Dla osób marzących o większych, kształtnych ustach modelowanie ich przy pomocy kwasu hialuronowego jest idealnym rozwiązaniem. Ten nieinwazyjny zabieg pomaga osiągnąć estetyczny wygląd poprzez nadanie ustom symetrycznego kształtu dopasowanego do twarzy.

Na czym polega modelowanie ust?

Modelowanie ust to zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje kwas hialuronowy do dodania ustom objętości. Poprzez wstrzykniecie w nie odpowiednich ilości preparatu, nadany zostaje im pełniejszy wyglądu. Dodatkowo kwas hialuronowy sprawia, że usta wyglądają na zdrowsze i bardziej nawilżone. Pomaga on również poprawić elastyczność skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu. Umożliwia uzyskanie efektu oczekiwanego przez Klienta. Poprzez modelowanie ust można wyrównać asymetrię, a nawet całkowicie zmienić kształt.

Przebieg zabiegu modelowania ust

Przed powiększeniem ust, niezbędna jest konsultacja ze specjalistą. Kosmetolog lub lekarz odpowiedzialny za zabieg omawia z pacjentem cały jego przebieg, a także informuje o możliwym ryzyku wystąpienia powikłań. Wyklucza także przeciwskazania Klienta do wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w usta.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie do zabiegu. Konieczne jest oczyszczenie skóry twarzy i ust oraz zaaplikowanie krem znieczulającego i poczekanie, aż zacznie działać.

Następnie zabiegowiec zaczyna podawać preparat do ust za pomocą igły. Wykonuje od kilku do kilkudziesięciu nakłuć, w zależności od preferowanego przez pacjenta efektu. Podczas jednej wizyty nie można jednak wstrzyknąć więcej niż 1 ml kwasu hialuronowego, w związku z czym zabieg należy po odpowiednim okresie czasu powtórzyć, jeżeli Klient uzna rezultat za niewystarczający.

Należy pamiętać, że bezpośrednio po zabiegu może wystąpić lekki obrzęk, siniaki lub zaczerwienienie. Aby je zniwelować, konieczne jest stosowanie odpowiednich preparatów zaleconych przez zabiegowca. Rezultaty powiększania ust są zazwyczaj widoczne od razu, jednak pełne wygojenie następuje po około miesiącu.

Korzyści wynikające z modelowania ust

Kobiety coraz częściej decydują się na modelowanie ust przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego. Zabieg ten oferuje wiele korzyści w porównaniu z tradycyjnymi czynnościami chirurgicznego powiększania. Przede wszystkim jest on znacznie mniej inwazyjny niż zabieg chirurgiczny. Jest również szybki i niemal bezbolesny, dzięki stosowanym formom znieczulenia miejscowego. Czas jego trwania waha się między 30, a 60 minut, w zależności od naturalnego kształtu ust i efektu, jaki chce się osiągnąć. Ponadto zapewnia natychmiastowe rezultaty, które przy odpowiedniej pielęgnacji mogą utrzymywać się nawet do 12 miesięcy lub dłużej. Co więcej, z racji tego, że kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie, istnieje bardzo niewiele skutków ubocznych związanych z tym zabiegiem.

Jeżeli chcesz poprawić wygląd swoich ust, odwiedź nasz salon kosmetyczny La’Koshi. Do każdego Klienta podchodzimy w indywidualny sposób. Z naszą pomocą będziesz mógł cieszyć się pełniejszymi ustami. Z doświadczonym zespołem La’Koshi masz pewność, że jesteś w dobrych rękach!