Jak zadbać o paznokcie na co dzień?

Chcąc zadbać o dobre samopoczucie i poprawić swój wygląd, ludzie często w pierwszej kolejności myślą o pielęgnacji twarzy, włosów czy ciała. W codziennym natłoku obowiązków aspekt wyglądu paznokci bywa pomijana. Jak zatem poprawić stan swoich dłoni i zadbać o paznokcie na co dzień?

Częstotliwość kluczem do sukcesu

Przekonanie o tym, że w celu zadbania o zdrowe paznokcie wystarczy je tylko odpowiednio spiłować i wyciąć skórki jest mylne. Chcąc posiadać piękną i zadbaną płytkę paznokcia, niezbędna jest odpowiednia i regularna pielęgnacja

Na samym początku należy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów, w tym przede wszystkim dobrej jakości nożyczki. Powinny być one skalibrowane i dokładnie naostrzone, aby ich używanie było wygodne i bezpieczne. Drugim niezbędnym narzędziem do pielęgnacji paznokci jest pilnik. Warto wybrać taki, który wykonany jest z naturalnego materiału, będącego jednocześnie wystarczająco miękki, aby nie uszkodzić płytki paznokcia, ale też wystarczająco twardy, by skutecznie ją wygładzić. 

Regularna pielęgnacja paznokci polega także na – już wcześniej wspomnianym – usuwaniu skórek, jak również ich wzmacnianiu i nawilżaniu oraz dbaniu o kształt płytki. Aby zapewnić zdrowy rozwój i wygląd paznokci, ważne jest, aby nakładać odżywkę i stosować krem do rąk. Pomaga to chronić paznokcie przed uszkodzeniami, a także zapobiega powstawaniu pęknięć i zadrapań. Dbając o paznokcie, trzeba stale zapobiegać ich mechanicznym uszkodzeniom. Są one w końcu bardzo wrażliwe i łatwo je złamać. Odpowiednia baza pod lakier oraz kilka kropli oliwki przywróci piękny wygląd i witalność.

 
pielęgnacja paznokci

Pielęgnacja samodzielna VS u specjalisty

Decyzja o pielęgnacji paznokci samodzielnie lub skorzystaniu z usług profesjonalisty zależy od osobistych upodobań osoby decydującej. Warto jednak rozważyć obie te opcje, biorąc pod uwagę wszystkie wady i zalety.

Niewątpliwą zaletą indywidualnego dbania o paznokcie jest oszczędność finansowa i pełna kontrola nad końcowym rezultatem. Nie tak łatwo jest jednak wypracować własne, satysfakcjonujące tempo pracy. Ponadto chcąc w kompleksowy sposób zadbać o swoje paznokcie, niezbędne jest poświęcenie odpowiedniej ilości czasu na ćwiczenia w tym zakresie.  Trzeba obiektywnie ocenić własne zdolności i umiejętności. Indywidualne dbanie o paznokcie jest z pewnością bardziej czasochłonne niż wizyta u specjalisty.

Osoba zajmująca się pielęgnacją paznokci zawodowo posiada natomiast odpowiednie kwalifikacje i umiejętności do świadczenia tego typu usług. Profesjonalny stylista używa wyłącznie najlepszych narzędzi i produktów, a tym samym jest w stanie zrealizować zabieg na najwyższym poziomie, dbając o komfort i satysfakcję Klienta. Stosuje także odpowiednie techniki, dopasowane do oczekiwań osoby zgłaszającej się na wizytę. Wadą skorzystania z usług specjalisty jest wyłącznie wyższa cena, jednak idzie ona w parze z wyższą jakością

Wygląd zewnętrzny jest w stanie wiele powiedzieć o człowieku, zaś dłonie uważa się niejako za osobistą wizytówkę. Odwiedź nasz profesjonalny salon urody La’Koshi i zadbaj o zdrowie swoich paznokci z pomocą naszych specjalistów!