Jak zadbać o zdrową skórę głowy?

Marzeniem niejednej kobiety jest posiadanie zdrowych, mocnych i gęstych włosów. Producenci kosmetyków do włosów przyglądając się tej kwestii, zaczęli wypuszczać coraz więcej odżywek, szamponów, olejków do włosów, które na swojej etykiecie zapewniają konsumentki o swoich niezwykłych możliwościach np.: zmiana cienkich włosów w gęste, odbudowa rozdwojonych końcówek. Jednak czy rzeczywiście na zakupie nowej odżywki bądź szamponu powinniśmy się skupić, mając w głowie wymarzony obraz naszych włosów?

Wszystko zaczyna się od skóry głowy

Najważniejsza kwestia, która powinna być priorytetem podczas dbania o włosy to skóra głowy. Włosy wyrastają z cebulek znajdujących się na skórze głowy, dlatego naturalnym jest zadbanie o nasze włosy tam, gdzie ma miejsce cały proces wzrostu. Zaczynając proces dbania o skalp, należy rozpocząć od sprawdzenia składu szamponów, których używamy. Wszelkie uporczywe problemy ze swędzącą skórą głowy, z powracającym łupieżem czy nadmiernym wypadaniem włosów bardzo często są powiązane z mocnymi detergentami znajdującymi się w szamponach. Przy codziennym myciu włosów warto zamienić szampon z SLS czy SLES na łagodne szampony, które nie będą podrażniały skóry głowy.

strzyżenie wrocław

Jak dbać o skórę głowy?

Po pierwsze dobierając pielęgnację do skóry głowy, ważne jest określenie jej stanu. Czy jest wrażliwa? Jakie składniki ją podrażniają, a jakie są dla niej kojące. Wybierając szampon, zwracajmy uwagę przede wszystkim na jego skład, jest to detergent myjący, którego rolą jest dokładne oczyszczenie skalpu bez podrażniania go, dlatego wszelkie obietnice na etykiecie zapewniające nas o zwiększeniu objętości bądź odbudowy włosów nie powinny nas w ogóle obchodzić. Najlepiej zaopatrzyć się w dwa szampony, jeden delikatny do codziennego użytku a drugi mocniejszy, używany raz na tydzień do dokładnego oczyszczenia skalpu. Ponadto warto zapoznać się również z peelingami do włosów, które usuną martwy naskórek ze skóry głowy oraz pobudzą cebulki włosów do wzrostu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas pielęgnacji?

Produktami, którymi powinny zainteresować się osoby, pragnące zapuścić włosy są wcierki. Głównym ich zadaniem jest przede wszystkim pobudzenie porostu włosów, ale również wzmocnienie ich u nasady. W przeciwieństwie do peelingu możemy używać jej codziennie, dlatego pierwsze efekty powinniśmy zauważyć już po miesiącu. Podczas pielęgnacji skóry głowy zwróćmy uwagę na czas wysychania włosów, jeżeli wynosi on więcej niż godzinę, warto podsuszyć samą nasadę głowy. Mimo iż często możemy spotkać się z opiniami, że samoistne wyschnięcie włosów jest lepsze niż użycie suszarki, to warto podchodzić do tego z dystansem. Zbyt długie utrzymywanie wilgoci na skórze głowy nie jest dla niej w żaden sposób dobre i co najważniejsze może przyczynić się do takich objawów jak łupież, nadmierne przetłuszczanie czy łojotokowe zapalenie skóry głowy. Idąc dalej tym tropem, postarajmy się również ograniczyć czas noszenia ręcznika na głowie po myciu włosów. Zbyt długie przetrzymywanie go wcale nie skróci czasu ich wysychania, a może stać się przyczyną wyżej opisanych objawów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą usług fryzjerskich już dziś!