Jak zregenerować zniszczone paznokcie?

Zniszczone paznokcie są frustrujące i szczególnie irytujące dla osób, które lubią mieć zadbane dłonie. Nieestetyczne pęknięcia, rozdwajające się końcówki, a nawet drobne złamania mogą być rezultatem szeregu czynników. Paznokcie są bardzo delikatne i potrzebują specjalnej troski, aby zachować swoją naturalną siłę i elastyczność, dlatego bez stosowania odpowiedniej pielęgnacji łatwo jest doprowadzić do ich uszkodzenia. Warto regularnie nawilżać płytkę paznokcia i skórki, stosować odżywki, kremy do rąk, a także olejki, aby zapobiec rozdwajaniu się paznokci i ich pękaniu.

Profesjonalny system regeneracji

IBX System to profesjonalny system regeneracji płytki paznokcia, który stosowany jest w salonach kosmetycznych. Składa się on z dwóch produktów: IBX Boost i IBX Repair, które po naniesieniu na płytkę paznokcia wpływają na jej odżywienie i wzmocnienie. IBX Boost to preparat o właściwościach nawilżających i regeneracyjnych, który rozprowadzany jest przed rozpoczęciem malowania paznokcia lub jakiegokolwiek innego zabiegu stylizacji. Dzięki zawartości kwasu hialuronowego i panthenolu wzmacnia on płytkę paznokcia, przygotowując ją do dalszych kroków. IBX Repair natomiast ma w swoim składzie kwasy owocowe i proteiny, które pomagają odżywić i wzmocnić paznokieć, przywracając mu zdrowy wygląd. Może być on stosowany samodzielnie lub pod warstwę lakieru.

Aby skorzystać z systemu IBX, należy udać się do salonu kosmetycznego, gdzie specjalista zadba o Klienta, nanosząc odpowiednie specyfiki. Taki zabieg trwa zazwyczaj kilka minut i jest całkowicie bezbolesny.


Proces odbudowy

Proces odbudowy zniszczonych paznokci obejmuje kilka różnych kroków. Pierwszym z nich jest oczyszczenie i zmatowienie płytki paznokcia, aby umożliwić lepsze wchłaniani produktów pielęgnacyjnych. Następnie można przejść do nałożenia odpowiednich preparatów wzmacniających, takich jak IBX Repair lub IBX Boost, które pomogą odbudować uszkodzone miejsca na płytce. Dalszym krokiem jest rozprowadzenie lakieru nawierzchniowego, zabezpieczającego paznokieć i zwiększającego jego trwałość. Warto również pamiętać o regularnym stosowaniu produktów pielęgnacyjnych, takich jak olejki lub kremy do rąk, aby zapobiec dalszemu procesowi niszczenia. Ponadto ważne jest, aby unikać zbyt częstego stosowania lakierów o wysokim poziomie chemikaliów, ponieważ mogą one dodatkowo osłabić płytkę paznokcia.

Należy mieć jednak na uwadze fakt, że proces odbudowy zniszczonych paznokci często bywa długotrwały i wymagać cierpliwości oraz regularnej pielęgnacji.

Salon urody La Koshi to niezwykłe miejsce, które na pierwszym miejscu stawia zadowolenie i piękno każdego Klienta. U nas możesz skorzystać z usług kosmetycznych, podczas których zapewnimy Ci wyciszenie i relaks. Zapoznaj się z naszą ofertą – La Koshi jest gabinetem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie!