Jakie zabiegi na twarz są polecane dla panów?

Stres, przemęczenie czy też niezdrowy tryb życia wpływają na złą kondycję skóry twarzy mężczyzny i szybsze oznaki starzenia się. Narażona na codzienne podrażnienia męska skóra, wymaga troskliwej, systematycznej oraz prawidłowej pielęgnacji. W tym celu, panowie coraz częściej i chętnie wykonują zabiegi na twarz w gabinecie kosmetycznym.

Męska skóra twarzy

Męska cera jest o 25 % grubsza od skóry kobiety i posiada bardziej zagęszczone naczynia krwionośne. Co więcej, męskie hormony płciowe, sprawiają że męska skóra wydziela więcej sebum, przez co jest tłusta lub mieszana oraz ma większą skłonność do zmian trądzikowych w okresie dojrzewania. Starzenie skóry przebiega stosunkowo późno, ale dużo intensywniej niż u pań, a zmarszczki stają się znacznie głębsze. Mężczyźni mają na twarzy aż 15 razy więcej mieszków włosowych, niż kobiety, a wzrost włosów stymuluje testosteron. W dodatku, męska cera łatwiej się opala oraz nie ma skłonności do przebarwień.
Zabiegi na twarz dla mężczyzn
Rozwiązaniem problemów skórnych mężczyzn są zabiegi medycyny estetycznej. Panowie mogą korzystać z oferty gabinetów, takich jak kobiety. Najczęściej jednak wybierają zabiegi mało inwazyjne, ponieważ chcą osiągnąć pożądany efekt w krótkim czasie. Przed wizytą w gabinecie, mężczyzna powinien zastanowić się, jakich efektów oczekuje, jakie ma problemy i co chce poprawić. Konkretne oczekiwania pozwolą dobrać odpowiedni zabieg.

MEN H2 – wodorowe oczyszczanie oraz aplikacja składników aktywnych

Zabieg MEN H2 jest polecany dla cer młodych, dojrzałych i/lub  trądzikowych, w celu dogłębnego oczyszczenia oraz aplikacji serum odpowiadającego potrzebom skóry. Pozwala na dogłębne oczyszczanie skóry i zmniejszenie sebum. Skóra zyskuje promienny wygląd i staje się odmłodzona, nawilżona bądź zrewitalizowana. Ponadto, efektem zabiegu jest pozbycie się wolnych rodników, które przyczyniają się do starzenia skóry.

MEN OXY – Intensywna terapia anty-aging z oxybrazją

MEN OXY to zabieg, który bazuje na terapii Meder Arma Lift przy użyciu oxybrazji. W sposób nieinwazyjny przyczynia się do przywrócenia skórze jędrności oraz gęstości. Ponadto, umożliwia wygładzenie zmarszczek  i nierówności skóry. Efektem zabiegu jest rozjaśnienie, lifting, głębokie nawilżenie i odmłodzenie skóry oraz korekta zmarszczek. W celu uzyskania oczekiwanych rezultatów, należy wykonać 5-6 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni.

KOBIDO – japoński lifting twarzy

Kobido to sesja terapeutyczna masażu tkanek głębokich skóry twarzy. Jest to jedna z najstarszych i najtrudniejszych technik masażu. Przyczynia się do redukcji niechcianych zmarszczek mimicznych, podniesienia owalu, dodania sprężystości skórze, produkcji kolagenu i elastyny oraz ujędrnienia. Masaż umożliwia pełen relaks i odprężenie. Efekty wykonania zabiegu widoczne są po pierwszej sesji. Jednak w celu uzyskania efektu długotrwałego, należy przeprowadzić od kilku do kilkunastu zabiegów w odstępach 2-4 tygodniu oraz przeprowadzać sesje przypominające.