Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów – kiedy się na nie zdecydować?

Marzysz o pięknych, wygładzonych włosach? Szukasz idealnego zabiegu pielęgnacyjnego dla swoich włosów i nie wiesz, na który się zdecydować? Chcesz dodatkowo z głębokim odżywianiem uzyskać gładkość i znaczne wyprostowanie ich struktury?

Poznaj tajniki keratynowego prostowania włosów – zabieg ten znajdziesz u większości damskich fryzjerów. We Wrocławiu taką usługę oferuje również salon La’Koshi, zapewniając swoim klientkom gwarancję satysfakcji i długotrwały efekt.

Dla kogo dedykowany jest zabieg?

Keratynowe prostowanie włosów poprawia kondycję i strukturę włosa, więc teoretycznie jest dedykowany każdemu. Jednak znaczący wpływ  na to jakie rezultaty przyniesie zabieg ma
stan włosów przed zabiegiem oraz odpowiednia pielęgnacja po nim.

Szczególnie dobrze podziała na posiadaczki włosów:

  • puszących i elektryzujących się,
  • matowych i pozbawionych blasku,
  • niepodatnych na stylizację,
  • grubych i kręconych.

Keratynowe prostowanie włosów jest zabiegiem chemicznym, jeśli Twoje włosy są kruche, łamliwe oraz były często rozjaśniane nie jest to najlepszy wybór. Ważne jest by niedługo przed ani po zabiegu nie farbować,ani nie rozjaśniać włosów. Źle również wpływa zabieg trwałej ondulacji- połączenie tych dwóch zabiegów w niedługim czasie może zniszczyć włosy. Keratynowe prostowanie nie jest polecane również osobom, które często mają kontakt z chlorowaną wodą z basenu. Dodatkowo jeżeli nie pielęgnujesz swoich włosów na co dzień i kładziesz się spać z mokrą głową rezultaty zabiegu będą się utrzymywać przez znacznie krótszy czas. Po zabiegu bardzo ważna jest pielęgnacja odpowiednimi kosmetykami, gdyż tylko w ten sposób będziesz mogła długo cieszyć się pięknymi, prostymi włosami.

Na czym polega keratynowe prostowanie?

Keratynowe prostowanie polega na maksymalnym odżywieniu i odbudowie włosów – i wyprostowanie struktury włosa jest tak naprawdę efektem ubocznym. I choć zabieg ten przynosi ulgę zmęczonym i łamliwym włosom, musimy uzbroić się w cierpliwość podczas jego przeprowadzania, gdyż jest czasochłonny.

Składa się on z kilku etapów:

1. Oczyszczenie włosów – usunięcie zabrudzeń i pozostałości z kosmetyków do stylizacji, najczęściej w formie dwukrotnego mycia, bez zastosowania odżywki.
2. Wysuszenie włosów.
3. Nałożenie preparatu z keratyną – należy dokładnie rozprowadzić preparat po włosach.
4. Odczekanie 20-30 minut po nałożeniu preparatu.
5. Podsuszenie włosów i prostowanie ich pasmo po paśmie za pomocą prostownicy lub żelazka fryzjerskiego. Temperatura nagrzania musi wynosić 230 stopni Celsjusza. W tej temperaturze łuski włosa rozchylają się pozwalając keratynie i innym substancjom odżywczym bezproblemowo wnikać głęboko w strukturę włosa. Każde pasmo włosów powinno być przeciągnięte prostownicą kilka razy, a kiedy wszystkie pasma będą wyprostowane – zabieg jest skończony.

Fakty dotyczące keratynowego prostowania włosów

Najlepszy efekt uzyska się na włosach puszących się i cienkich.
Keratynowe prostowanie włosów ma na celu skrócenie czasu potrzebnego do modelowania włosów.
Włosy po zabiegu trzeba pielęgnować, aby odżywcze i prostujące efekty utrzymały się jak najdłużej.
Zabieg ma na celu przede wszystkim regenerację włosów.
Jest to zabieg czasochłonny – trwa od 2 do 4 godzin.
Każdy kolejny zabieg keratynowego prostowania odznacza się bardziej długotrwałymi efektami.
Samodzielne i złe wykonanie zabiegu może zniszczyć kondycję włosów.

Co możesz zyskać dzięki keratynowemu prostowaniu włosów?

Decydując się na zabieg keratynowego prostowania włosów u profesjonalnego, dobrego fryzjera, możesz znacznie skrócić czas potrzebny na modelowanie swoich włosów. Dodatkowo zadbasz o nie, głęboko je odżwiając i uzupełniając ubytki keratyną. Nasz wrocławski salon La’Koshi zapewnia prostowanie keratynowe na najwyższym poziomie i uśmiech zadowolonych klientek.