Komu zalecany jest zabieg akupunktury estetycznej twarzy?

Akupunktura estetyczna twarzy jest coraz bardziej popularną metodą, która pomaga ludziom wyglądać młodziej. Stanowi alternatywę dla powszechnie znanych zabiegów odmładzających, takich jak mezoterapia czy lifting twarzy. Jej celem jest poprawa koloru i napięcia skóry oraz likwidacja zmarszczek i bruzd. Kto jednak odnosi z niej największe korzyści oraz na czym dokładnie polega?

Podstawowe informacje o zabiegu

Zabieg akupunktury estetycznej twarzy polega na stymulacji określonych punktów za pomocą wprowadzenia cienkich, sterylnych igieł. Pobudza to produkcję kolagenu, a tym samym wpływa na redukcję oznak starzenia, takich jak zmarszczki czy obwisła skóra. Co więcej, akupunktura estetyczna twarzy pomaga również w zmniejszaniu stanów zapalnych, poprawie krążenia, zrównoważeniu napięcia mięśniowego i rozjaśnieniu karnacji. Wszystko to sprawia, że skóra na twarzy staje się bardziej elastyczna i odżywiona.

Niestety, zabieg ten zalicza się do dość bolesnych, ponieważ wykorzystywane są w nim igły o średnicy od 0,25 do 0,3 mm. Wykonuje go lekarz lub uprawniony kosmetolog, a całość zajmuje od 30 do 60 minut. Należy liczyć się z tym, że po zabiegu mogą pojawić się lekkie siniaki lub obrzęk, które ustępują po kilku dniach.

Akupunktura estetyczna twarzy - dla kogo?

Akupunktura estetyczna twarzy jest idealna dla osób szukających alternatywy do bardziej inwazyjnych zabiegów, takich jak chirurgia plastyczna czy zastrzyki z botoksu. Najlepszymi rezultatami mogą cieszyć się ludzie, których skóra jest w dobrej kondycji, zaś chcą oni jedynie zredukować pierwsze oznaki starzenia. W takich przypadkach da się nawet całkowicie zlikwidować drobne zmarszczki i poprawić jędrność twarzy, nadając jej młodszy wygląd. W odniesieniu do osób z bardzo wyraźnych symptomach starzenia skóry zaleca się łączenie zabiegu z innymi działaniami, takimi jak laseroterapia lub microneedling. W ten sposób zapewniony zostanie wyraźniejszy i bardziej satysfakcjonujący efekt.

Estetyka twarzy jest również sugerowana tym, którzy cierpią na przewlekłe problemy z zatokami lub bóle głowy. Posiada ona zdolność do poprawy krążenia i zmniejszenia stanu zapalnego w twarzy. Akupunktura estetyczna jest w stanie pomóc rozluźnić napięte mięśnie, ze względu na swój uspokajający wpływ na system energetyczny organizmu (tj. meridiany). Zabieg oferuje więc na tyle szeroki zakres potencjalnych korzyści, że polecany jest różnorodnym typom pacjentów. Przed rozpoczęciem terapii należy jednak skonsultować się z lekarzem lub specjalistą, aby upewnić się, że nie istnieją żadne przeciwskazania do jej wykonania.

Istnieje wiele potencjalnych korzyści sprawiających, że akupunktura estetyczna twarzy jest doskonałym zabiegiem dla niemal każdego. Redukuje nie tylko drobne linie i zmarszczki, ale także poprawia problemy z zatokami i bólami głowy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej estetyce, skontaktuj się z naszym salonem urody La’Koshi! Oferujemy zabiegi z zakresu terapii manualnej twarzy i nie tylko. Zadbamy o Twoje piękno i dobre samopoczucie.