Koreańska pielęgnacja twarzy

Koreańska pielęgnacja twarzy

Koreanki słyną ze swojego młodego wyglądu. Nieraz możemy zauważyć, że nawet dorosłe kobiety będące matkami, a nawet babciami wyglądają jak nastolatki. Taki wygląd to nie tylko geny, ale również prawidłowa pielęgnacja. Na rynku mamy mnóstwo produktów, które wykorzystujemy do codziennego mycia i nawilżania twarzy. Jednak jak ich poprawnie używać, aby zapewnić sobie młody wygląd? W niniejszym artykule przedstawimy podstawowe kroki koreańskiej pielęgnacji, które poprawią jakość cery oraz zahamują procesy starzenia. Podkreślamy jednocześnie, że do uzyskania maksymalnego efektu konieczna jest zdrowa dieta oraz prawidłowe nawadnianie się. To wszystko w połączeniu z naturalnymi kosmetykami, stosowanymi w odpowiedniej kolejności sprawi, że będziesz wyglądać młodo, a Twoja cera będzie jasna i promienna.
Demakijaż
Pierwszy element podczas wieczornej pielęgnacji. Bardzo ważne jest, aby przed pójściem spać dokładnie zmyć makijaż, ponieważ usuwa ze skóry wszystkie zanieczyszenia oraz martwy naskórek, a przede wszystkim pozwala skórze oddychać. Aby skutecznie usunąć nałożony makijaż koreanki stosują różnego rodzaju olejki, bowiem niektóre elementy makijażu mogą być skutecznie usunięte tylko za pomocą tłustych składników. Dlatego przed doborem preparatu dokładnie zapoznaj się z jego składem.
Oczyszczanie
Po zmyciu makijażu, na twarzy nadal zalegają jego pozostałości wraz z olejkami. Aby je skutecznie usunąć stosuj żel lub piankę myjącą. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoja twarz jest czysta i gotowa do kolejnego etapu.
Peeling
Do wykonania peelingu dobierz produkty, które zawierają kwasy owocowe, dzięki temu skutecznie pozbędziesz się martwego naskórka i sprawisz, że kolejne produkty dokładnie się wchłoną i trafią do najgłębszych warstw skóry.
Tonizacja
Tonizowanie to bardzo ważny krok po oczyszczaniu, ponieważ pozwala odzyskać skórze prawidłowe pH. Należy umiejętnie dobrać tonik, w oparciu o rodzaj skóry, aby prawidłowo przywrócić odczyn i przygotować ją na działanie kolejnych produktów.
Nawilżanie
Nawilżanie twarzy jest bardzo ważne, a często osoby, które mają tłusty typ cery rezygnują z niego. Jest to duży błąd, ponieważ każdy typ potrzebuje prawidłowego nawilżenia. Koreanki do tego etapu stosują różne esencje, dzięki którym skóra jest miękka, promienna i rozjaśniona.
Serum
Serum łączy składniki, które nie tylko nawilżają Twoją skórę, ale również ją odżywiają. Zaleca się stosowanie codziennie lub kilka razy w tygodniu, w zależności od potrzeb. Dzięki serum zyskasz spektakularne efekty w bardzo szybkim czasie.
Maseczka
Chyba każda kobieta kocha maseczki. Ich atutem jest nie tylko cudowny zapach, ale również pozytywne oddziaływanie na naszą cerę. Maseczki wystarczy stosować kilka razy w tygodniu. Szczególnie sprawdzają się te w płachcie, ponieważ nasączone są wartościowymi składnikami, które dokładnie przenikają w głąb skóry. Można dobrać maseczki w oparciu o indywidualne potrzeby. W sklepach znajdziemy maseczki nawilżające, rozświetlające, wygładzające i oczyszczające.
Krem pod oczy
Skóra pod oczami jest niezwykle wrażliwa, dlatego zgodnie z koreańskimi zasadami stosuj dodatkowo nawilżający krem pod oczy.
Krem nawilżający
Jak już wspominaliśmy nawilżanie to obowiązkowa czynność przy każdym typie cery, dzięki niej zatrzymamy produkcję sebum i odżywiamy twarz. Krem należy dobrać odpowiednio do rodzaju ceru i stosować codziennie.
Krem z filtrem
Działanie promieni UV wpływa negatywnie na skórę, ponieważ traci ona jędrność i szybciej się starzeje. Zaleca się stosowanie kremu z filtrem przez cały rok, niezależnie od tego czy pracujesz w domu, czy biurze.
To już cały przepis na zapewnienie sobie zdrowej i pięknej cery. Mimo wielu etapów, proces jest niezwykle prosty i nie wymaga dużej ilości czasu. Efekty, które zyskamy dzięki takiej pielęgnacji są wyjątkowo skuteczne i szybko zauważalne.