Laminacja rzęs — wszystko, co warto wiedzieć

Laminacja rzęs — wszystko, co warto wiedzieć

Laminacja rzęs to zyskujący na popularności zabieg pozwalający na uniesienie i poprawę kondycji włosków. Dzięki temu oczy wyglądają zjawiskowo, a efekt jest trwalszy niż przy użyciu zwykłego tuszu do rzęs. Czym tak właściwie jest laminacja rzęs?

Czym jest laminacja rzęs?

Laminacja rzęs polega na uniesieniu i podkręceniu włosków, przy jednoczesnym ich wzmocnieniu oraz odżywieniu. W przeciwieństwie do liftingu rzęs, laminacja nie skupia się jedynie na uniesieniu włosków czy poprawie warstwy wizualnej.

Co ciekawe, laminacja jest zabiegiem zupełnie nieinwazyjnym i bezpiecznym, warto jednak pamiętać, aby wykonywać ją w profesjonalnym salonie. Tylko wyspecjalizowana osoba przeprowadzi ten proces tak, że nie będzie trzeba obawiać się bólu czy nieprzyjemnych powikłań. Trzeba również pamiętać, aby nie decydować się na samodzielną laminację rzęs, ponieważ można przysporzyć sobie tylko problemów.

Jak wygląda zabieg laminacji rzęs?

Należy wiedzieć, ze zabieg laminacji składa się z czterech etapów. W pierwszym przygotowuje się rzęsy. Trzeba zadbać, aby były one dokładnie oczyszczone i odtłuszczone oraz aby nie sklejały się z rzęsami z drugiej powieki.

Następnie nakłada się preparat, mający właściwości odżywcze. Poprawia on kondycję rzęs i chroni je przed uszkodzeniami, jest to szczególnie ważne, ponieważ przed jego użyciem nawija się włoski na specjalne wałki.

W trzecim etapie laminacji farbuje się rzęsy. Gdy wałki zostaną zdjęte, a odżywczy preparat całkowicie wyschnie, na włoski nakłada się farbę, w zależności od upodobań i typu urody może mieć ona barwę czarną lub brązową.

Na sam koniec wykonuje się utrwalenie efektu, polegające na nałożeniu na włoski keratyny, która również wpływa na kondycję rzęs oraz pomaga dłużej zachować pozytywne działanie laminacji.

Warto wspomnieć, że sam zabieg nie trwa długo — zazwyczaj od 60 do 90 minut, dzięki temu nie trzeba specjalnie planować i rezerwować całego dnia na zabieg. Wystarczy odpowiednio wcześniej umówić się na wizytę, aby spokojnie zaplanować resztę dnia. Należy jedynie pamiętać, aby na zabieg nie przychodzić w makijażu.

Na jak długo wystarczy laminacja rzęs?

W zależności od indywidualnej częstotliwości wypadania włosków oraz trybu życia, laminacja rzęs może utrzymywać się od 4 do nawet 8 tygodni. Po tym okresie należy powtórzyć zabieg, aby utrzymać efekt laminacji. Warto wykonywać ją regularnie nie tylko ze względów estetycznych, ale również przez wzgląd na odżywcze i wzmacniające działanie zabiegu. Może on nawet znacząco poprawić kondycję nowo wyrastających włosków.

Czy należy bać się laminacji?

Laminacja, jak każdy zabieg, nieprawidłowo wykonana może nieść poważne konsekwencje. Dlatego należy pamiętać o wyborze specjalisty, który posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Prawidłowo wykonana laminacja jest bezpieczna i nieinwazyjna, dzięki temu nie trzeba poświęcać wiele czasu na regenerację. Należy jedynie pamiętać, aby przez dobę po zabiegu nie poddawać rzęs na działanie wody.