Lifting rzęs

Lifting, laminacja i podkręcenie rzęs- na czym polega i jakie daje efekty

Wśród całej szerokiej oferty zabiegów, jakie oferują nam salony kosmetyczne, znajduje się lifting, laminacja i podkręcenie rzęs. Zabieg polega na trwałym nadaniu kształtu rzęsom, efekcie trwałego pogrubienia i podkręcenia, dzięki czemu nawet bez przedłużania, rzęsy wyglądają na bardzo atrakcyjnie.
Codzienne tuszowanie rzęs rano oraz dokładny demakijaż wieczorem potrafią być uciążliwe, zwłaszcza w warunkach ciągłego pośpiechu, w jakich musimy funkcjonować. Coraz popularniejsze stają się zabiegi, dzięki którym nie musimy przejmować się makijażem, gdyż ich efekty utrzymują się permanentnie, nawet kilka tygodni po wykonaniu. Przyjrzyjmy się bliżej jak przebiega proces liftingu, laminacji i podkręcenia rzęs oraz jakimi efektami możemy się po nim cieszyć.

Na czym polega zabieg liftingu, laminacji i podkręcenia rzęs ?

Wbrew pozorom, w zabiegu nie biorą udziału żadne igły. Cała istotazabiegu tkwi w preparacie naniesionym na rzęsy oraz wałeczku, na którym rzęsy są podkręcane. Po liftingu możliwe jest również farbowanie rzęs henną, która nadaje głębi koloru każdej pojedynczej rzęsie – barwnik lepiej wnika do wnętrza rzęs poprzez ich poprzednie odżywienie, przez co kolor utrzymuje się dłużej. Włoski po takiej kuracji są pełne blasku i elastyczności.

Żaden zabieg nie miałby sensu, gdyby nie aktywne składniki wpływające na jego działanie. Jest to między innymi kwas hialuronowy, keratyna, kolagen (który chroni rzęsy przed czynnikami zewnętrznymi), pantenol, witamina B, tokoferol (zwiększający ich wytrzymałość) oraz olejek arganowy – mający szerokie zastosowanie w kosmetologii, chroni przed starzeniem, przenikając w głąb włosa, przyspiesza ich porost, wzmacnia i nawilża,

Efekty liftingu, laminacji i podkręcenia

Po wykonaniu zabiegu, rzęsy są wyraźnie podkreślone. Wyglądem nie różnią się od tych, pomalowanych mascarą. Nawilżone, mocne, pogrubione, podkręcone i wydłużone – czego chcieć więcej? Taki efekt utrzymuje się przez 4-6 tygodni (jest to cykl życia rzęsy). Po tym okresie następuje naturalna wymiana włosów. Stare wypadają, a na ich miejscu pojawiają się nowe. Wykonanie tego zabiegu na rzęsach nie ogranicza nas w codziennych czynnościach. Możemy uczęszczać na basen, saunę, brać gorące kąpiele oraz nosić soczewki. Spanie z twarzą w stronę poduszki w pozycji też w niczym nie przeszkadza, ponieważ nie mamy do czynienia z żadnego rodzaju doczepionymi kępkami. Makijaż oka i tuszowanie rzęs nie wiąże się z żadnymi problemami.

O czym należy pamiętać ?

Do każdego zabiegu należy odpowiednio się przygotować i pozytywnie nastawić. Aby pielęgnacja przebiegła w pełni korzystnie, należy 24h przed nią oczyścić okolice oczu z tłustych, olejnych kosmetyków, jeśli takich używamy. W dniu zabiegu nie nakładaj makijażu, pozbądź się sztucznych rzęs oraz soczewek. Natomiast po wyjściu z salonu unikaj przez 48h basenu, sauny, gorącej kąpieli, mocnych kosmetyków oraz substancji do demakijażu oczu. Potem pozostaje już tylko cieszyć się pięknymi i zdrowymi rzęsami, o jakich zawsze marzyłaś.