Liftingujący masaż bańką, to technika praktykowana w medycynie chińskiej od setek lat. Ta tradycyjna metoda terapeutyczna jest stosowana w celu złagodzenia napięć mięśni obręczy barkowej i całej twarzy, jak i poprawy krążenia krwi. Dzięki temu zabiegowi, usunięte zostają wszystkie toksyny, komórki odnawiają się, a skóra pozostaje promienna, przez co wygląda młodziej.
Fizyczne i psychiczne korzyści stosowania zabiegu
- Rozluźnienie mięśni - Masaż bańką chińską pomaga w rozluźnieniu napiętych mięśni poprzez stymulację krążenia krwi i limfy. To może przyczynić się do złagodzenia napięcia mięśniowego oraz zmniejszenia odczuwania bólu. Zabieg rozluźnia również strefę między brwiami, oraz mięśnie żwaczy.
- Poprawa krążenia krwi - Stosowanie baniek może pobudzić krążenie krwi, co z kolei wspomaga dostarczanie tlenu i substancji odżywczych do tkanek oraz usuwanie produktów przemiany materii. Zabieg usuwa obrzęki, poprawia ukrwienie i koloryt skóry.
- Stymulacja układu limfatycznego - Bańki chińskie mogą wspomagać działanie układu limfatycznego, co przyczynia się do eliminacji toksyn i odpadów metabolicznych z organizmu. Dzięki temu skóra oczyszcza się i promienieje.
- Poprawa elastyczności skóry - Działanie baniek wpływa korzystnie na poprawę elastyczności skóry i wygładzenie drobnych zmarszczek. Zabieg powoduje również efekt wyszczuplenia twarzy i poprawy sprężystości skóry. Ponadto modeluje kości policzkowe i owal twarzy. Dla osób zmagających się w przeszłości z trądzikiem, zabieg zmniejsza widoczność pozostałych blizn potrądzikowych.
- Relaksacja i redukcja stresu - Masaż bańką chińską może wpływać na stan emocjonalny poprzez stymulację układu nerwowego i indukowanie relaksu. Osoby korzystające z tego zabiegu, często zgłaszają także poprawę jakości snu.

Jak często stosować taki zabieg, by przyniósł najlepsze efekty?
Częstotliwość wykonywania liftingującego masażu bańką chińską zależy od celu stosowania takiej terapii, stanu zdrowia klienta i zalecenia specjalisty. Masaż proponuje się wykonywać, 1-2 razy w tygodniu, a w celu późniejszego podtrzymania efektów 1-2 razy w miesiącu. Z mniejszą częstotliwością wykonywania takiego masażu, efekty również będą widoczne, jednak po dłuższym okresie czasu.


Przeciwwskazania do zabiegu
Masaż bańką chińską, choć może przynieść korzyści dla wielu osób, nie jest odpowiedni dla każdego i może być przeciwwskazany w pewnych przypadkach. Odmówienie wykonania zabiegu ze strony specjalisty może nastąpić, kiedy pacjent posiada ropne, urazowe bądź alergiczne zmiany na skórze, lub cierpi na inne dolegliwości chorób skóry. Nie należy stosować masażu bańką chińską również przy chorobach onkologicznych i przy wysokim nadciśnieniu. Osoby z ogólnym osłabieniem organizmu, lub z tendencją do tworzenia się siniaków na skórze, także nie powinny decydować się na ten zabieg. Pacjenci z chorobami serca, niewydolnością serca czy nadciśnieniem tętniczym powinny unikać intensywnego masażu bańką chińską, ponieważ może to wpływać na pracę serca.
Należy pamiętać, że zawsze przed rozpoczęciem masażu bańką chińską lub innych terapii należy skonsultować się z lekarzem, szczególnie jeśli istnieją jakiekolwiek istotne problemy zdrowotne lub obawy co do bezpieczeństwa.