Liftingujący masaż bańką chińską – jakie są zalety takiego zabiegu?

Liftingujący masaż bańką, to technika praktykowana w medycynie chińskiej od setek lat. Ta tradycyjna metoda terapeutyczna jest stosowana w celu złagodzenia napięć mięśni obręczy barkowej i całej twarzy, jak i poprawy krążenia krwi. Dzięki temu zabiegowi, usunięte zostają wszystkie toksyny, komórki odnawiają się, a skóra pozostaje promienna, przez co wygląda młodziej.

Fizyczne i psychiczne korzyści stosowania zabiegu

masaz banka chinska

Jak często stosować taki zabieg, by przyniósł najlepsze efekty?

Częstotliwość wykonywania liftingującego masażu bańką chińską zależy od celu stosowania takiej terapii, stanu zdrowia klienta i zalecenia specjalisty. Masaż proponuje się wykonywać, 1-2 razy w tygodniu, a w celu późniejszego podtrzymania efektów 1-2 razy w miesiącu. Z mniejszą częstotliwością wykonywania takiego masażu, efekty również będą widoczne, jednak po dłuższym okresie czasu.

masaz liftingujacy twarzy
masaz twarzy banka chinska

Przeciwwskazania do zabiegu

Masaż bańką chińską, choć może przynieść korzyści dla wielu osób, nie jest odpowiedni dla każdego i może być przeciwwskazany w pewnych przypadkach. Odmówienie wykonania zabiegu ze strony specjalisty może nastąpić, kiedy pacjent posiada ropne, urazowe bądź alergiczne zmiany na skórze, lub cierpi na inne dolegliwości chorób skóry. Nie należy stosować masażu bańką chińską również przy chorobach onkologicznych i przy wysokim nadciśnieniu. Osoby z ogólnym osłabieniem organizmu, lub z tendencją do tworzenia się siniaków na skórze, także nie powinny decydować się na ten zabieg. Pacjenci z chorobami serca, niewydolnością serca czy nadciśnieniem tętniczym powinny unikać intensywnego masażu bańką chińską, ponieważ może to wpływać na pracę serca.

Należy pamiętać, że zawsze przed rozpoczęciem masażu bańką chińską lub innych terapii należy skonsultować się z lekarzem, szczególnie jeśli istnieją jakiekolwiek istotne problemy zdrowotne lub obawy co do bezpieczeństwa.

Sprawdź naszą ofertę liftingu bańką chińską i dowiedz się więcej!