Manicure hybrydowy czy żelowy?

Manicure hybrydowy i żelowy to ostatnie hity sezonów. Pozwalają one cieszyć się pięknymi paznokciami nawet przez kilka tygodni. To prosty sposób na zadbanie o swoje dłonie i paznokcie oraz dodanie sobie pewności siebie.

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy wykonuje się bardzo podobnie do manicure’u tradycyjnego. Różnica polega na tym, że każdą nakładaną warstwę — bazę, kolor i top, utwardza się pod lampą UV lub UV LED. Dzięki utwardzeniu warstw można cieszyć się manicure’em nawet do kilku tygodni. Usuwanie hybryd z paznokci również nie jest skomplikowanym zadaniem. Wystarczy spiłować stary lakier, lub top z paznokci, a następnie użyć odpowiedniego preparatu, który rozpuści pozostałości lakieru.

Manicure hybrydowy ma wiele zalet takich jak:

  • piękny i naturalny wygląd paznokci,
  • szybka aplikacja,
  • długotrwały efekt,
  • duża gama kolorów,
  • odporność na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne.

manicure hybrydowy czy żelowy

Paznokcie żelowe

Idąc na paznokcie żelowe, musisz uzbroić się w cierpliwość i liczyć się z tym, że taka wizyta może potrwać kilka godzin. Manicure żelowy jest bardzo wymagający a aplikacja i uformowanie odpowiedniego kształtu paznokci może chwilę potrwać. Mimo to, ten rodzaj manicure’u ma wiele zalet. Przede wszystkim ten sposób sprawdzi się idealnie u osób, które nie są zadowolone z kształtu czy kondycji swoich paznokci. Odpowiednio wykonany manicure może sprawić, że płytka pozostanie w nienagannym stanie przez nawet kilka tygodni. Dodatkowo paznokcie wykonane metodą żelową będą mocne i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Zalety manicure’u żelowego:

  • naturalny wygląd paznokci,
  • trwałość,
  • idealne rozwiązanie dla krótkich, łamliwych i nieestetycznych paznokci,
  • wzmacnia płytkę paznokcia.

Dostosuje rodzaj manicure do płytki paznokci

Idąc do kosmetyczki, warto wiedzieć, jaki rodzaj paznokci mamy, gdyż od tego może zależeć jaki rodzaj manicure wybierzemy. Paniom, które mają kruche, łamliwe paznokcie poleca się manicure wykonywane metodą żelową, gdyż wzmacnia one płytkę paznokcia, a dodatkowo umożliwia zbudowanie wymarzonego kształtu. Klientkom, które mają naturalnie silne i zadbane paznokcie rekomenduje się manicure hybrydowy, który jest dużo szybszym rozwiązaniem.

Wybierz swój idealny manicure

Wybierając idealny manicure dla siebie, kieruj się przede wszystkim swoimi preferencjami. Stan płytki paznokcia jest ważny, ale nie najważniejszy. Jeśli przeszkadza ci warstwa żelu na paznokciach, to spróbuj manicure’u hybrydowego. Może nie będzie on tak trwały jak paznokcie żelowe, ale będziesz się w nim czuła lepiej i bardziej komfortowo. Zadbane dłonie i paznokcie mają dodać Ci pewności, a nie być powodem dyskomfortu.

Jeśli szukasz miejsca, w którym wykonasz idealny manicure hybrydowy lub żelowy, to dobrze trafiłaś. Chętnie udzielimy też rady, co do metody czy koloru paznokci. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz zachęcamy do kontaktu w razie wszelkich pytań!