Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską, pomaga w walce nie tylko z cellulitem

Każdy z nas marzy o pięknej, szczupłej sylwetce bez żadnych niedoskonałości. Potrzeba jest dużo pracy oraz wyrzeczeń. Ćwiczenia na siłowni lub w domu, rezygnacja ze słodyczy, dieta… W rzeczywistości, jesteśmy w ciągłym biegu i ciężko czasem zwracać uwagę na to co jemy. Zazwyczaj sięgamy po COKOLWIEK, żeby napełnić nasz brzuch. Nie byłoby idealnie móc się zrelaksować dwa lub trzy razy w tygodniu i o niczym nie myśleć, a wystarczy maksymalnie 30 minut!
Kosmetologia wychodzi naprzeciw naszym potrzebom oraz oczekiwaniom i przygotowała masaż, który pomaga poprawić nasz wygląd, a przede wszystkim posiada właściwości lecznicze. Masaż chińską bańką to zabieg kosmetyczny, który staje się naszym sprzymierzeńcem w walce z cellulitem, modeluje sylwetkę, ujędrnia skórę oraz sprawi, że poczujemy się bardziej zrelaksowani.
Przed pójściem na pierwszy zabieg, konieczne jest zapoznanie się ze wszystkimi informacjami na temat masażu bańką chińską, przede wszystkim z przeciwwskazaniami.

Co to jest bańka chińska?

To odmiana, tzw. bańki zimnej (próżniowej), która zasysa tkankę pod ciśnieniem. Możemy spotkać różnego rodzaju bańki, gumowe, szklane oraz bambusowe. Każda z nich ma okrągły kształt i zaokrąglone brzegi, co pomaga łatwo zassać się na skórze.

Na czym polega tego typu masaż?

Ta popularna metoda masażu polega na wykorzystaniu próżniowego zasysania skóry oraz tkanek znajdujących się pod nią.
Przed zabiegiem ciało zostaje nasmarowane specjalnym olejkiem, po czym bańka przystawiana jest do wybranego punktu na ciele i zostaję przyciśnięta. W taki sposób wytwarza się podciśnienie i bańska przysysa się do skóry.
Najczęściej jeden seans trwa od 15 do 30 minut. Jednak zależy to od partii ciała, zdarza się, że może trwać do 60 minut.

W jaki sposób masaż chińską bańką wpływa na wygląd naszej skóry?

Masaż chińską bańką działa jak drenaż limfatyczny. Dlaczego? Ponieważ poprawia krążenie krwi, usuwa nadmiar toksyn, a metabolizm przyspiesza. To pomaga w szybszym spalaniu tkanki tłuszczowej i redukuje cellulit tłuszczowy oraz wodny, dzięki czemu pozbywamy się nadmiaru wody z organizmu. Można zaobserwować znaczną poprawę krążenia i działania układu limfatycznego, przez co obrzęki stają się mniejsze.

Jak często należy wykonać masaż?

To wszystko zależy od celu naszego zabiegu. Każda seria powinna posiadać od 10 do 20 zabiegów. Zaleca się ich powtarzanie co dwa lub trzy dni, dla szybszego osiągnięcia celu. Później wystarczą nam już masaże profilaktyczne, czyli raz w tygodniu, dla podtrzymania efektów.

Masaż chińską bańką to również masaż leczniczy. Poza tym, że wpływa na wygląd ciała, działa relaksująco i odprężająco. Dlatego osoby z bólem kręgosłupa i napięciem mięśniowym będą zadowolone z rezultatów zabiegu. Dzięki zabiegowi zmniejszyć można bóle kręgosłupa, czy ból na tle korzeniowym poprzez ucisk mięśnia na nerw.

Przeciwwskazania:

 • różnego rodzaju nowotwory,
 • schorzenia zakaźne,
 • ciąża,
 • miesiączkowanie,
 • gorączkowanie,
 • cera naczynkowa,
 • żylaki,
 • wiek, powyżej 80 roku życia.

Przed rozpoczęciem zabiegu masażu chińską bańką, warto porozmawiać z lekarzem, czy nasze schorzenie, jeśli go mamy, nie jest przeszkodą do przeprowadzenia zabiegu.

Nasz salon kosmetyczny oferuje masaże chińską bańką, na takie partie ciała jak:

 • brzuch,
 • ramiona
 • uda+pośladki
 • uda+pośladki+brzuch