Masaż Kobido

Masaż Kobido — lifting twarzy po japońsku

Początki

Historia powstania techniki masażu Kobido owiana jest tajemnicą i legendami. Mówi się, żę masaż ten był jednym z najpilniej strzeżonych sekretów kosmetycznych, a jego zabiegi odbywały się tylko na japońskim dworze cesarskim.  Podobno technika ta osiągnięta została w wyniku walki dwóch mistrzów masażu anma. Mistrzowie walczyli ze sobą, chcąc dowieść tego, który z nich jest lepszy. Konkurencja przeciągała się, a żaden nie chciał ustąpić. Po tym jak walka pozostała nierozstrzygnięta, mężczyźni zjednoczyli swoje siły i umiejętności, a wynikiem tego, było stworzenie techniki masażu twarzy, znanej jako Kobido.

Czym jest “starożytna droga do piękna”?

Masaż Kobido określany jest jako niechirurgiczny lifting twarzy. W przeciwieństwie do innych technik masażu, jakie stosowane są w obrębie twarzy, Kobido działa nie tylko na jej powierzchni, ale również na głębszych warstwach skóry i mięśni. Jest to intensywny i mocny zabieg, ponieważ wykonująca go osoba, pracuje na mięśniach, co skutkuje lepszym działaniem składników aktywnych, które zapewniają odżywienie skórze.

Dla kogo?

Dla osób ze zmarszczkami mimicznymi. Pomaga radzić sobie z napięciami mięśni szczęki, świetnie sprawdzi się u cierpiących na bruksizm i migrenę. Polecany jest dla osób mających problemy z tzw. “ciężkimi oczami” oraz z trawieniem (ucisk pewnych punktów twarzy stymuluje organy wewnętrzne).

Jak wygląda sesja masażu techniką kobido?

Każda sesja składa się z pięciu etapów:

Etap 1 Demakijaż i oczyszczenie twarzy:
Zmycie makijażu, twarz ma być świeża i wolna od wszelkich kosmetyków.

Etap 2 Wprowadzenie i odprężenie:
Zabieg wykonuje się na oczyszczonej skórze twarzy. Sesja rozpoczyna się delikatnymi ruchami, których zadaniem jest rozluźnienie klienta i pozbycie się niepotrzebnego napięcia.

Etap 3 Drenaż limfatyczny:
Skupia się on na naczyniach limfatycznych i limfie w nich zawartej. Odżywia tkanki i poprawia dopływ świeżej krwi, która pełna jest składników odżywczych. Drenaż pomaga w walce z cieniami i worami pod oczami, wpływa on bowiem na rozświetlenie i poprawienie kondycji twarzy.

Etap 4 Ruchy liftingujące:
Najintensywniejsza część całego zabiegu opiera się na szybkich, mocnych i głębokich ruchach liftingujących. Ręce kosmetyczki  łapią wybrane fragmenty twarzy, a następnie po kolei uciskają je, oklepują i ugniatają. Dzięki wysokiej intensywności, twarz w tym etapie znacznie się rozgrzewa. Ruchy wykonywane przez dłonie osoby wykonującej zabieg, głosowo przypominają odgłosy stepowania.

Etap 5 Akupresura:
Uciskanie punktów energetycznych, co usprawnia przepływ energii życiowej Qi.

Efekty

Masaż Kobido polepsza owal twarzy, dotlenia i odżywia skórę, zwalcza cienie pod oczami, odpręża i wpływa na poprawę nastroju. Dzięki Kobido zmniejszysz efekty starzenia się i odzyskasz młodą twarz!

Przeciwwskazania

Trądzik różowaty (zwłaszcza w fazie zaostrzenia), stany zapalne skóry, cera naczynkowa, nowotwory, gorączka.

Zabieg masażu kobido wykonujemy w La’Koshi w różnych pakietach. Wybierz to, co pasuje idealnie do Ciebie!