Medycyna Chińska a włosy

Tajemnica zdrowych i pięknych włosów wg Medycyny Chińskiej

Wg Medycyny Chińskiej włosy są odżywiane przez energię nerek.

Niestety niewiele z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest dbanie o nerki i wspomaganie ich pracy. Większość z nas uważa, ze jeżeli nie ma stwierdzonych schorzeń układu moczowego oraz nie ma żadnych objawów dysfunkcji tych narządów, to nie musi poświęcać im większej uwagi. Nic bardziej mylnego.

Nerki są odpowiedzialne za przechowywanie i dystrybucję esencji qi, czyli energii witalnej utrzymującej w aktywności wszystkie nasze wewnętrzne procesy. Energia qi jest korzeniem każdej funkcji zachodzącej w ciele człowieka i we wszechświecie.

Energię qi obniża w naszym ciele, np. strach. Dlatego w okresach wzmożonego strachu przed chorobą, obawy o bliskich i smutku szczególnie ważne jest podnoszenie naszej esencji życiowej poprzez wzmacnianie nerek.

Jak podnieść poziom energii qi i odżywić nerki? W jadłospisie przydatne będą produkty zbożowe, gotowane ciemnozielone warzywa oraz oczywiście herbaty ziołowe, szczególnie te zawierające w sobie korzeń żeń-szenia oraz korzeń remanii. Należy również pamiętać o równowadze w emocjach, dlatego strach, złość czy zdenerwowanie warto równoważyć podczas medytacji. I pamiętaj! Medytacja wcale nie jest trudna, można medytować skupiając się na ćwiczeniach fizycznych, można medytować podziwiając otaczający nasz świat podczas spaceru – sami wiecie jak takie czynności mogą wpłynąć uspakajająco i wyciszająco na nasz organizm – to jest właśnie medytacja.

Dzięki zdrowym nerkom i zdrowemu pęcherzowi moczowemu będziecie znacznie dłużej mieć lśniące włosy, które nie posiwieją tak szybko, oraz gęstsze rzęsy i brwi.

Jak jeszcze można wzmocnić włosy wg Medycyny Chińskiej?

Jak najczęściej należy czesać lub szczotkować włosy, najlepiej używając grzebienia wykonanego z drewna lub szczotki z czarnego włosia. Na głowie znajduje się ponad 40 punktów akupunkturowych, dlatego masowanie skóry głowy wpływa nie tylko na kondycję włosów ale i całego organizmu. W przypadku problemu z wypadaniem włosów, codziennie przez ok. 10-15 min. Należy masować skórę głowy cienkim plasterkiem świeżego imbiru.