Metoda Hair Talk – przedłużanie włosów

Przedłużanie i zagęszczanie włosów metodą hair talk

Chyba każda kobieta marzy o pięknych, lśniących i długich włosach. Natura jednak bywa przewrotna i tylko nielicznych obdarza takimi, które w pełni satysfakcjonują właścicielkę – zbyt cienkie, za słabe i wypadające, łamliwe, przetłuszczające się, naelektryzowane, to niektóre z problemów, które dotyczą włosów wielu z nas.

Nowoczesna technologia stosowana w salonach fryzjerskich wychodzi nam jednak naprzeciw i pozwala zadbać o włosy w taki sposób, by przywrócić im naturalną, zdrową kondycję i blask, a także poprawić długość. Przedłużanie włosów od niedawna staje się popularnym zabiegiem fryzjerskim – wiele kobiet uważa go za jedyne rozwiązanie, jeśli chcą zapuścić włosy, których struktura jest cienka i łamliwa.

Metody przedłużania są różne. Jedna z nich to metoda ‘Hair Talk’. Jest mało inwazyjna, niezwykle wygodna oraz przede wszystkim włosy wyglądają naturalnie – a o to głównie chodzi.

Na czym polega metoda hair talk?

Zabieg polega na aplikowaniu taśm z dłuższymi pasemkami wykonanymi z ludzkich włosów między naturalne włosy klientek. Przedłużki są antyalergiczne dla naturalnej skóry głowy oraz mocowane na włosach, przez co nie mają bezpośredniej styczności ze skórą.

Podczas zabiegu nie występują skutki uboczne dostrzegalne podczas innych metod przedłużania włosów – jak np. naciąganie naturalnych włosów i sklejanie ich ze sobą.  Efekt przemiennej aplikacji: pasemka-włosy naturalne-pasemka pozwala na wyjątkową dyskrecję efektów – nie da się odróżnić włosów przedłużonych metodą hair talk od tych naturalnie długich. Kolejną zaletą jest możliwość łączenia na głowie różnych wariantów kolorystycznych, co daje nam efekt farbowania bez chemicznej ingerencji.

Przedłużanie metodą hair talk utrzymuje się na głowie w zależności od porostu włosa – u każdego jest to czynnik indywidualny, ponieważ włosy rosną w swoim własnym tempie. Czas ten jednak uśrednia się i określa na ok. 8-10 tygodni. Po jego upływie zabieg przedłużania można wykonać na tych samych pasemkach, przybliżając je do skóry głowy, w celu utrzymania dyskrecji oraz uniknięcia plątania się przedłużonych pasemek. Metoda hair talk jest bardzo wydajna, ponieważ doczepiane włosy można użyć aż do trzech razy od pierwszej aplikacji, co daje nam łącznie blisko 30 tygodni przedłużenia.

Jak dbać włosy po przedłużeniu ?

Aby cieszyć się długotrwałym efektem lśniących i długich pasm włosów oraz ponownym wykorzystaniem tych przedłużonych, nie można zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji. Istnieją produkty dedykowane tej metodzie – takie jak specjalne szczotki oraz preparaty do codziennego użytku (szampony i odżywki). Dbałośc o odpowiednia pielęgnację pozwala na poprawienie kondycji doczepionych pasm i zapobieganie ich matowieniu oraz filcowaniu się. Włosy należy chronić przed strumieniem gorącego powietrza. Zbyt mocne nagrzewanie tych miejsc może je rozkleić. Poza tym wszystkie czynności wykonywane na włosach są dozwolone. Można je bez problemu rozczesywać, suszyć, kręcić, prostować, farbować i stylizować na różne sposoby.