Mezoterapia igłowa — na czym polega zabieg?

Dlaczego mezoterapia igłowa jest skuteczna?

Skóra stanowi naturalną barierę ochronną organizmu. Zapobiega przedostawaniu się szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak chorobotwórcze drobnoustroje oraz promieniowanie słoneczne. Warstwa ochraniającego naskórka utrudnia jednak także skuteczne wchłanianie się aktywnych składników odżywczych do wnętrza skóry, przez co kosmetyki często okazują się niedostatecznie skuteczne. Innowacyjne działanie mezoterapii igłowej polega na tym, że podczas zabiegu preparat wstrzykuje się bezpośrednio w głąb skóry właściwej, co znacznie poprawia jego przyswajanie. Zabieg od lat cieszy się dużą popularnością ze względu na niską inwazyjność oraz rewelacyjne efekty.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

W zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystuje się najczęściej preparaty, zawierające kwas hialuronowy, który wyraźnie wspomaga nawilżenie skóry oraz poprawia jej elastyczność. Często dodaje się również koenzymy i koktajle witaminowe, aby dodatkowo wspomóc stymulację procesów komórkowych i przyspieszyć proces odbudowy skórnej. Zabieg polega na wykonywaniu płytkich nakłuć przy pomocy cienkiej igły, wypełnionej odpowiednio dobranym do potrzeb pacjenta preparatem. W zależności od powierzchni trwa od 30 do 60 minut. Zastosowanie maści znieczulającej, sprawi, że mezoterapia igłowa nie jest w żadnym stopniu bolesna. Mogą wystąpić nieznaczne skutki uboczne w postaci delikatnych zaczerwienień i niewielkich siniaków, jednak znikają już po kilku dniach. Największą skuteczność zapewnia seria od 3 do 6 zabiegów, przeprowadzanych co kilka tygodni, jednak efekt znacznego ujędrnienia i dotlenienia cery zauważa się już po pierwszej procedurze. Po mezoterapii igłowej przez kilka dni należy unikać opalania, korzystania z sauny oraz basenów. Zabieg może być przeprowadzony o każdej porze roku, również latem, należy jednak wtedy pamiętać o używaniu odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej.


Mezoterapia igłowa

Wskazania do wykonania mezoterapii igłowej

Zabieg poprawia strukturę skóry oraz zapewnia jej długotrwałe i dogłębne nawilżenie, dlatego świetnie sprawdzi się w pielęgnacji cery dojrzałej i suchej. Przeciwdziała powstawaniu zmarszczek mimicznych oraz zwalcza wolne rodniki, dzięki czemu zapewnia młody wygląd na dłużej. Oprócz tego ogranicza wydzielanie się sebum oraz zmniejsza ilość zaskórników, co sprawia, że regularne stosowanie mezoterapii igłowej może okazać się skuteczną bronią w walce z trądzikiem. Wyraźnie poprawia także koloryt skóry, redukuje przebarwienia oraz niweluje widoczność blizn. Efekty mezoterapii jednak nie ograniczają się tylko do obszaru twarzy. Zabieg ten poprawia mikrokrążenie, dzięki czemu przynosi świetne efekty w redukcji cellulitu oraz rozstępów. Pomoże także na problemy związane z przedwczesnym łysieniem i nadmiernym wypadaniem włosów. Mezoterapia skóry głowy wzmacnia cebulki włosowe oraz pobudza ich wzrost. Jeśli chcesz uzyskać satysfakcjonujące Cię efekty, zastanów się nad doborem składu ampułki do wymagań Twojej skóry. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego salonu.