Mezoterapia mikroigłowa

Jedno rozwiązanie na wiele problemów?

Jędrna, elastyczna skóra, wygładzone zmarszczki, właściwy koloryt… kto nie chciałby zatrzymać takiego efektu i cieszyć się nim niezależnie od wieku? Redukcja blizn potrądzikowych i odporniejsza warstwa ochronna naskórka również przychodzi na myśl, kiedy zastanawiamy się, co chcielibyśmy w sobie poprawić. Najlepsze jest to, że współczesna kosmetologia wychodzi naprzeciw właśnie takim oczekiwaniom i prezentuje skuteczny sposób na odzyskanie młodzieńczego wyglądu skóry – pobudzonej do pracy i samoodnowy, a przede wszystkim zregenerowanej. Mowa o zabiegu mezoterapii mikroigłowej!

Rewolucyjny zamiennik liftingu?

Operacja liftingująca jest bardzo inwazyjna, a obecnie na rynku istnieją mniej drastyczne i bezpieczniejsze metody odmładzania wyglądu. Dzięki mezoterapii mikroigłowej możesz uzyskać spektakularne rezultaty. Nawet po pierwszym zabiegu widać różnicę, choć, aby efekt był maksymalnie zadowalający – poleca się wykonanie serii zabiegów (zwykle ok. 2-4 zabiegów, w odstępach 2-4 tygodni, choć niektórzy rekomendują ilość 4 – 6 powtórzeń). Zabieg można stosować właściwie w każdym wieku, gdyż poza właściwościami ujędrniającymi i wygładzającymi zmarszczki np. u osób starszych, młode osoby często decydują się na niego w związku z chęcią pozbycia się blizn trądzikowych, redukcji przebarwień i widocznych naczynek. Tymczasem lifting zazwyczaj poleca się osobom w podeszłym wieku, u których ilość włókien kolagenowych jest już znikoma.

Bezpieczeństwo i efektywność

Do zabiegów stosuje się najnowocześniejsze narzędzia i technologie mikronakłuć, które w bezpieczny sposób stymulują intensywną pracę komórek skóry poprzez kontrolowane mikrouszkodzenia. To dzięki nim pobudzona zostaje regeneracja i zachodzą procesy naprawcze oraz przeciwzapalne wewnątrz ciała. Znacząco wzrasta produkcja kolagenu i elastyny, odpowiedzialnych za jędrność i prawidłowe naprężenie skóry. Przyspieszenie dzielenia się komórek pomoże w naprawie defektów. Kanaliki powstałe w czasie pracy kartridża wyposażonego w tytanowe igiełki (w przypadku zastosowania najnowocześniejszej metody pracy NANOPORE – usługa dostępna w naszym salonie*), pozwalają na szybsze oraz dogłębne wnikanie składników aktywnych w skórę klientki. Wchłanialność poprawia się nawet tysiąckrotnie! W zależności od potrzeb konkretnej osoby decydującej się na zabieg – dobiera się takie substancje czynne, które pozwolą zmaksymalizować efekty zastosowania mezoterapii mikroigłowej. W skórę, za pomocą nakłuć, wtłaczane są koktajle do mezoterapii zawierają między innymi: kwas hialuronowy, aminokwasy, niezbędne witaminy (głównie A, C, E), peptydy, a czasem wyciągi np. z zielonej herbaty. Dzięki tym składnikom następuje prawidłowa regeneracja i odżywienie głębokich warstw. Zabieg jest bezpieczny dla każdego rodzaju skóry, nawet delikatnej i wrażliwej. Wystąpienie obrzęku i zaczerwienienia po zabiegu jest całkowicie naturalne i nie powoduje bólu. Ustępuje dość szybko od 1 do maksymalnie 3 dni, a świadczy o tym, że skóra poddana mikrourazom zaczyna działać odbudowując tkanki we współpracy z dobranymi odpowiednio substancjami czynnymi. Zabieg wykonuje się zazwyczaj na twarzy, jednak równie polecane jest zastosowanie go w okolicach dekoltu, szyi, ramion i dłoni, brzucha, ud, czy pośladków – w skrócie – na całym ciele.

Przeciwwskazania

W przypadku każdego działania ingerującego w nasze ciało, tu również należy wiedzieć, kto i w jakich przypadkach nie powinien podejmować się mezoterapii mikroigłowej. Przeciwwskazaniami są: ciąża, alergia, zakaźne choroby skóry, występowanie nowotworu, a także infekcji grzybiczych i bakteryjnych. *W naszym salonie do używany jest NANOPORE – rewolucyjne narzędzie kosmetyczne, wykorzystywane przy mezoterapii mikroigłowej, polecane ze względu na bezpieczeństwo i precyzyjną kontrolę pracy – umożliwia regulację głębokości nakłuć od 0,25 mm do 2,5 mm – w zależności od potrzeb i reakcji skóry klientki. Takiej możliwości nie posiadają derma -rollery, które często wykorzystuje się przy tym zabiegu. Zachęcamy serdecznie do skorzystania z naszych usług!