Mukhabhyanga, czyli indyjski masaż twarzy

Mukhabhyanga to technika masażu, która pochodzi z ajurwedyjskiej medycyny indyjskiej. Słowo “mukha” oznacza twarz, a “abhyanga” to masaż olejowy. Mukhabhyanga jest zatem kuracją, która ma za zadanie poprawić stan skóry twarzy, zrelaksować mięśnie, a także pozytywnie wpłynąć na nastrój.

Historia Mukhabhyangi

Mukhabhyanga to starożytna ajurwedyjska technika masażu twarzy, która była praktykowana od setek lat. Swego czasu metodę tę doceniały szczególnie hinduskie księżniczki i królowe, które nieustannie dbał y o swój wygląd i starały się poprawić stan skóry. Mukhabhyanga była również częścią przygotowań przed indyjskimi ślubami, gdzie masaż ten wykonywano zarówno pannie młodej, jak i panu młodemu. Obecnie metoda ta wciąż ma wielu zwolenników, dlatego niektóre salony kosmetyczne decydują się na poszerzenie zakresu swoich usług o ten rodzaj masażu.

indyjski masaż twarzy

 

Technika Mukhabhyangi

Indyjski masaż twarzy składa się z szeregu technik, które mają na celu poprawę stanu skóry i relaksację mięśni. Cały proces rozpoczyna się od delikatnego wklepywania oleju na wyżej wymienione partie ciała. Rozprowadzany specyfik jest specjalnie dobierany do konkretnego typu skóry i jej potrzeb. Do kuracji często stosuje się olej z kokosa, sezamu lub migdałów. Po dokładnym rozprowadzeniu produktu można przejść do właściwej części masażu, rozpoczynając go od strefy czołowej, a następnie kierując się do okolic oczu, nosa i ust.

Masaż twarzy wykonywany jest za pomocą okrężnych ruchów i delikatnego ugniatania skóry. Okolice oczu masowane są palcami wskazującymi, a ust – serdecznymi. Jeśli chodzi zaś o szyję i dekolt, je rozmasowuje się już całymi dłońmi lub opuszkami wszystkich palców. 

Należy pamiętać, że Mukhabhyanga może być wykonywana w nieco odmienne sposoby, w zależności od potrzeb skóry. Zdarza się, że technika ta obejmuje również stymulację punktów refleksyjnych, co pozytywnie wpływa na układ nerwowy i hormonalny.

 

Korzyści z Mukhabhyangi

Mukhabhyanga ma wiele korzyści dla skóry w okolicach twarzy, jak również ogólnego zdrowia. Nie tylko poprawia wygląd, ale również wpływa na samopoczucie.

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że masaż olejowy pobudza krążenie krwi, co przyczynia się do dotlenienia komórek skóry. Skutkuje to również lepszym ukrwieniem mięśni twarzy, a tym samym ich rozluźnieniem. 

Ponadto masaż ten poprawia nawilżenie skóry i poziom jej elastyczności. Pozwala zatem na zniwelowanie oznak zmęczenia, dbając o aspekty wizualne. Co więcej, indyjska technika usuwa również zanieczyszczenia z powierzchni skóry, zapewnia jej większą witalność i zdrowie.

Nie można zapomnieć, że Mukhabhyanga to także doskonała technika relaksacyjna, która pomaga zredukować stres i napięcie. Masaż olejowy wprowadza w stan głębokiego ukojenia i wyciszenia, co pozytywnie oddziałuje  na samopoczucie, a także poprawia jakość snu.

Indyjska technika masażu pobudza krążenie limfy i usuwa nadmiar płynu z organizmu. Tym sposobem redukuje opuchliznę na twarzy, szczególnie w okolicach oczu i policzków.

Jak widać, Mukhabhyanga to doskonała technika masażu twarzy, która ma wiele korzyści dla naszego zdrowia i urody. Jeśli szukasz naturalnego sposobu na poprawę swojego wyglądu i stanu skóry twarzy, to jesteś w dobrym miejscu. W ofercie naszego salonu urodu La’Koshi znajdziesz indyjski masaż olejowy i wiele innych zabiegów. Zadbaj o siebie razem z naszymi specjalistami.