Na czym polega manicure japoński?

W dzisiejszych czasach wiele kobiet na całym świecie przywiązuje dużą wagę do pielęgnacji swojego ciała. Nie jest to już tylko kwestia higieny, ale także sposobu na wyrażenie siebie i dbałości o swoje samopoczucie. W ostatnich latach chodzenie do kosmetyczki lub salonu urody przerodziło się w codzienność. Kobiety coraz częściej decydują się na różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne. Jednym z najbardziej popularnych z nich jest manicure, który odpowiada za pielęgnację paznokci oraz dłoni. Wiele pań przykuwa dużą uwagę do zadbanych, pięknych i zdrowych paznokci, dlatego wybierają one coraz to bardziej wyszukane metody pielęgnacyjne. Wśród nich wyróżnić można manicure japoński, który nie wszystkim jest dobrze znany. Na czym więc dokładnie polega ta technika? 

Czym właściwie jest manicure japoński?

Manicure japoński to metoda pielęgnacji paznokci, która – jak sama nazwa wskazuje – wywodzi się z Japonii. W ramach tej techniki stosuje się naturalne składniki, które mają za zadanie wzmocnić i odżywić płytkę paznokcia. Istotnym elementem jest również regeneracja paznokci poprzez dostarczenie witamin, takich jak witamina A i E.

Na czym polega manicure japoński

Na czym to polega?

Podczas manicure japońskiego na paznokcie nakłada się specjalny preparat w postaci pasty z wosku pszczelego, który ma za zadanie wygładzić ich powierzchnię i przygotować ją do kolejnych etapów zabiegu. Następnie stosuje się cienką warstwę lakieru proteinowego, który zawiera naturalne składniki odżywcze, takie jak keratyna, kolagen i wyciągi z alg morskich. Lakier ten ma za zadanie odżywić płytkę paznokcia, wzmacnia ją i nadać jej zdrowy wygląd.

Podstawowe pytanie – czy warto?

Manicure japoński jest szczególnie zalecany dla osób zmagających się z łamliwością paznokci oraz dla tych, które chcą w naturalny sposób je wzmocnić. Metoda ta jest również bezpieczna dla alergików i wrażliwców skórnych. Dzięki zastosowaniu naturalnych składników i witamin, paznokcie stają się zdrowsze, mocniejsze i bardziej elastyczne, co wpływa na ich wygląd oraz trwałość.

Ponadto technikę tą cenią sobie ludzie, których paznokcie często się rozdwajają lub są bardzo miękkie oraz osłabione. Manicure japoński pomaga odżywić płytkę paznokci i poprawić jej kondycję, a także przywrócić witalność.

Warto jednak pamiętać, że wykonanie manicure japońskiego może być droższe niż standardowe usługi manicure, ze względu na stosowanie specjalnych preparatów. Ponadto efekty zabiegu nie są natychmiastowe i wymagają regularności, aby móc cieszyć się trwałymi i w pełni zadowalającymi następstwami. Mimo to, rezultaty, jakie można dzięki tej metodzie uzyskać, potrafią pozytywnie zaskoczyć, dlatego warto, aby manicure japoński rozważyły osoby, dla których zdrowe dłonie są podstawą do dobrego samopoczucia.

Jeżeli chcesz przekonać się o korzyściach, jakie daje manicure japoński, zapraszamy do naszego salonu La’Koshi. Nasi specjaliści zadbają o Twoje paznokcie i dołożą wszelkich starań, abyś wyszła od nas zadowolona i usatysfakcjonowana.

Zaufaj naszemu doświadczeniu i wiedzy – zapisz się na wizytę!