Na czym polega mikrodermabrazja diamentowa?

Mikrodermabrazja była jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Powoduje, że nasza skóra staje się rozświetlona, odświeżona i promienna wygładzona. Jednak sam zabieg mikrodermabrazji, może być wykonywany przy użyciu różnych głowic. Wiąże się to z oczekiwanym przez nas efektem, jaki chcemy osiągnąć. Wśród rodzajów mikrodermabrazji, mamy do czynienia z mikrodermabrazją diamentową. Uważa się ją za najdelikatniejszy i najbezpieczniejszy zabieg. Jest on na tyle bezpieczny i intuicyjny, że swobodnie można go wykonywać samemu w domu. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, a nasza skóra będzie codziennie w świetnej kondycji.

Jak wygląda cały zabieg mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja diamentowa polega na usuwaniu zrogowaciałego naskórka z naszej skóry. Dodatkowo, w trakcie tego zabiegu pozbywamy się  zarówno nadmiaru sebum oraz innych zanieczyszczeń, które zdołały zgromadzić się na naszej twarzy. W trakcie zabiegu wykorzystywane jest urządzenie, które posiada głowice ścierające, na których znajduje się warstwa diamentu oraz specjalistyczny kompresor, który służy do wytwarzania ciśnienia. Wykształcenie odpowiedniego ciśnienia powoduje  uruchomienie nakładki diamentowej, co skutkuje powstaniem wodospadu kryształków, które w zależności od ustawionych parametrów obijają się o skórę, złuszczają zrogowaciały naskórek. Sprawia to, że cały zabieg jest dość krótki i nie podrażnia naszej skóry, a efekty widoczne są od razu.

Przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazji diamentowej

Wszystkie zabiegi kosmetyczne posiadają tabelę wskazań i przeciwwskazań klasyfikujących do wykonania danej usługi. Dlatego, przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu kosmetycznego powinniśmy się skonsultować z kosmetyczką lub poprosić o przedstawienie takich wytycznych. W przypadku mikrodermabrazji diamentowej do przeciwwskazań zalicza się: ciąże, łuszczycę, nowotwory, trądzik ropny, choroby wirusowe, takie jak opryszczka czy grzybica, cera naczyniowa oraz stosowanie leków przeciwzakrzepowych. To najważniejsze i najbardziej popularne bariery do wykonania mikrodermabrazji diamentowej.

Korzyści płynące z wykonania zabiegu mikrodermabrazji

Zabieg mikrodermabrazji sprawdza się idealnie przy cerach, na których znajdują się liczne zmiany potrądzikowe, zaskórniki, rozszerzone pory, blizny czy zmarszczki. Po wykonaniu tego zabiegu skóra staje się jędrniejsza, wygładzona i oczyszczona. Następuje zwiększenie jej elastyczności, usunięcie zrogowaciałego naskórka. Zabieg ten jest przeznaczony zarówno dla młodych, jak i dojrzałych osób.

Jak utrzymać efekt promiennej skóry na dłużej?

Choć efekty po wykonaniu mikrodermabrazji są natychmiastowe to należy pamiętać, że po nim istnieje szereg zachowań, które wpływają na długość utrzymania się efektu. Przede wszystkim, po wykonaniu zabiegu powinniśmy unikać promieni słonecznych, a na naszą twarz nakładać krem z wysokim filtrem. Należy też ograniczyć stosowanie kwasów oraz peelingów, ponieważ mogą powodować podrażnienia. Tych restrykcji należy się trzymać od 3 do 4 tygodni po wykonaniu zabiegu. Dodatkowo, nie wskazane jest chodzenie na saunę, basen czy solarium.