Na czym polega tonowanie siwizny?

W życiu każdego człowieka przychodzi czas, kiedy zaczynają się pojawiać siwe włosy. Niektórzy zmagają się z tym problemem już w wieku 20-paru lat, a inni dopiero koło 40. Dla wielu z nas siwe włosy to kompleks, którego staramy się pozbyć poprzez farbowanie. Ten sposób mimo swojej skuteczności osłabia i niszczy włosy. Alternatywą tego procesu jest tonowanie, które jest znacznie zdrowsze i bezpieczniejsze!

Jak działa tonowanie włosów?

Tonowanie włosów polega na zmianie obecnego koloru lub odświeżeniu go za pomocą produktów cieniujących, które działają również na siwe włosy. Kosmetyki stosowane w tym zabiegu są bogate w minerały, witaminy i inne składniki odżywcze, dzięki czemu włosy nie tylko zyskują nowy kolor, ale są również odżywione i poprawia się ich kondycja.

Tonowanie włosów w przeciwieństwie do farbowania nie niszczy, ani nie osłabia struktury włosa. Niestety mimo walorów odżywczych, kolor otrzymywany z tonowania utrzymuje się na włosach znacznie krócej. Jest to spowodowane tym, że produkt osadza się na ich powłoce.

Ten 20-minutowy zabieg, możemy wykonywać, jak często chcemy, gdyż nie wpływa na kondycję włosów, a to jak długo utrzyma się kolor, będzie zależało od częstotliwości mycia głowy.

Dla kogo jest metoda tonowania włosów?

Tonowanie włosów jest tak naprawdę dla wszystkich, którzy chcą odświeżyć swój kolor, zniwelować niechciane oznaki starzenia, odżywić lub dodać swoim włosom blasku. Warto pamiętać, że najlepszy efekt osiąga się na włosach jasnych. Dlatego ten zabieg doskonale sprawdzi się u osób zmagających się z problem siwych włosów. Dzięki temu będą mogły one wybrać dowolny kolor oraz cieszyć się zadowalającym efektem.

adryan-ra-M0j9x9jLoA4-unsplash

Tonowanie włosów sprawdzi się również idealnie do zakrycia pojedynczych pasm siwizny. Warto wtedy wybrać kolor zbliżony do naszego naturalnego, aby osiągnąć naturalny efekt. Jeśli natomiast marzy nam się ciekawa fryzura, warto pomyśleć o kolorowych produktach cieniujących, które dodadzą naszym włosom kolorowej poświaty.

Tonowanie siwych włosów

Włosy siwe, zarówno te farbowane jak i naturalne, bardzo często poddawane są zabiegowi tonowania ze względu na to, że wykazują tendencję do żółknięcia. Aby zapobiec temu procesowi wiele kobiet jak i mężczyzn sięga po kosmetyki zawierające fioletowy pigment, który zapobiega żółknięciu.

Warto sięgać po produkty, które są opisane jako kosmetyki do siwych włosów. Zawarte w nich składniki sprawią, że uzyskamy naturalny, modny i piękny siwy kolor, a dodatkowo wzmocnią słabe kosmyki i odżywią je. Odpowiednio dobrane kosmetyki mogą zdziałać cuda i odmienić los naszych włosów.

Tonowanie włosów, to prosty zabieg, który można wykonać samemu w domu lub w salonach fryzjerskich. Jeśli masz jakieś pytania związane z tonowaniem włosów albo szukasz miejsca, w którym Twoje włosy zostaną odżywione i dodatkowo podane tonowaniu, skontaktuj się z Lakoshi już dziś!