Nanoplastia – czym jest i jakie ma zalety?

Nanoplastia to jeden z najnowszych trendów w pielęgnacji włosów, którego popularność w ostatnim czasie rośnie w siłę. Dzięki tej technice można uzyskać naturalny, zdrowy i zadbany wygląd włosów bez konieczności stosowania szkodliwych chemikaliów. 

Nanoplastia - co warto wiedzieć?

Nanoplastia jest nowatorską metodą wygładzania i trwałego prostowania włosów, opartą na nanotechnologii. Nanotechnologia pozwala na określone manipulowanie materią, przy pomocy atomów i cząsteczek. Dzięki tej technice włosy są wygładzane, prostowane i kształtowane w sposób idealnie dopasowany do oczekiwanego efektu.

Nanocząsteczki wnikają do struktury włosa i tworzą na ich powierzchni naturalną powłokę ochronną. Stapiają się także ze skórą głowy, tworząc trwałą tarczę ochronną. Dzięki temu włosy są zabezpieczone przed uszkodzeniami oraz odzyskują swój naturalny blask i objętość. Jest to technika pozwalająca na precyzyjne i skuteczne działanie, które zapewnia przede wszystkim zadowalające, a także długotrwałe efekty. Ponadto jest w pełni bezpieczna i nie powoduje uszkodzenia włosów.

Dla kogo?

Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zapobiec uszkodzeniom włosów i ograniczyć ich wypadanie, bez poświęcania zbyt dużej ilości czasu i wysiłku na ich pielęgnację. Nanoplastia włosów to skuteczny sposób, aby znacznie skrócić czas potrzebny na systematyczną, codzienną stylizację. Po zabiegu włosy są szczególnie błyszczące i lśniące bez żadnego wysiłku.

Nanoplastia włosów jest szczególnie odpowiednia dla ludzi mających cienkie i delikatne włosy. Jest to także doskonałe rozwiązanie dla tych, których włosy straciły swój naturalny blask, są suche i łamliwe. Nanoplastia włosów to również skuteczny sposób na pozbycie się rozdwojonych końcówek. Ponadto pomaga w leczeniu suchości, uszkodzeń i innych niedoskonałości włosów. W tej chwili wielu ludzi decyduje się na ten zabieg, ponieważ oferuje on wiele korzyści.

zastosowanie nanoplastii

Ewentualne skutki uboczne

Choć jest to metoda nadzwyczaj bezpieczna, jak każdy inny zabieg, może mieć swoje skutki uboczne.

Przede wszystkim, wstrzykiwane polimeryczne cząsteczki wspierające włosy są sztuczne i mogą wywołać reakcje alergiczne. Podczas zabiegu może również dojść do uszkodzenia mieszków włosowych, zwłaszcza jeśli ma się do czynienia z niewystarczająco doświadczonym specjalistą wykonującym całą procedurę. Ponadto w trakcie zabiegu, niektóre osoby mogą odczuwać pieczenie skóry lub ewentualny ból w miejscu wstrzyknięcia. Niekiedy dochodzi również do zaczerwienienia skóry w okolicach pozabiegowych.

Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o zabiegu skonsultować się z profesjonalnym i wykwalifikowanym fachowcem, minimalizując tym samym ryzyko wystąpienia wyżej wymienionych  ewentualności. 

Decydując się na wykonanie zabiegu nanoplastii, wybór odpowiedniego gabinetu kosmetycznego jest kluczowy. W naszym salonie La’Koshi oferujemy szeroki wybór usług w odpowiedzi na różnorodne potrzeby Klientów. Odwiedź nas i pozwól nam zadbać o Twoje piękno!