Nanopore Sesderma

Mezoterapia mikroigłowa – na czym polega?

Nazywana jest również mezoterapią frakcyjną, mikronakłuwaniem lub mikroiglingiem. Jest to zabieg polegający na nakłuwaniu wybranej okolicy twarzy lub ciała, które odbywa się w sposób bardzo intensywny – w czasie jego trwania powstają dziesiątki tysięcy małych nakłuć. Ważna jest także odpowiednia ich głębokość. W wyniku nakłuć powstają mikrokanaliki, które dają możliwość wprowadzenia preparatu z substancją aktywną, wskutek czego zwiększa się jej  wchłanianie nawet o trzysta procent – jej działanie jest więc dużo bardziej efektywne niż w innych metodach. Zabieg nie trwa długo, jest bezpieczny i bezbolesny, a także odpowiedni dla wszystkich typów skóry, nawet tej delikatnej i wrażliwej.

Często nazywa się tę metodę terapią indukującą tworzenie się kolagenu (ang. CIT – Collagen Induction Therapy), ponieważ dzięki niej powstają nowe włókna kolagenowe i elastyna. Pomaga także pobudzić procesy autoregeneracji skóry i odbudowy tkanek poprzez poprawienie krążenia oraz jakości połączeń międzykomórkowych. Proces ten trwa kilka tygodni od wykonania zabiegu. Po mezoterapii skóra jest zaczerwieniona i trochę podrażniona – jest to naturalne zjawisko, wynikające z jej nakłuwania. Czasem na zakończenie wizyty stosuje się maski łagodzące na twarz, które mają za zadanie ukoić naruszoną skórę.

Efekty mezoterapii mikroigłowej

Przede wszystkim zabieg poprawia jędrność i elastyczność skóry. Przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego możliwe jest uzyskanie efektu liftingu. Pozwala zredukować zmarszczki zarówno mimiczne, jak i statyczne oraz zmniejszyć cellulit. Zabieg daje możliwość zniwelowania przebarwień czy blizn potrądzikowych. Skóra staje się promienna i bardziej rozświetlona, co daje jej zdrowy i młody wygląd.

Nanopore Sesderma

Istnieją różne urządzenia do przeprowadzania mezoterapii. Jedną z najnowocześniejsych technologii jest Nanopore. Jego twórca, doktor Gabriel Serrano, nazywa ją supertechnologią, ponieważ wykazuje podobne działanie do zabiegów laserowych, a przy tym jest metodą małoinwazyjną. Nanopore wyróżnia inna budowa igieł niż w klasycznych urządzeniach oraz sposób ich poruszania się. Igły nie są zaokrąglone, tylko proste i wykonują aż tysiąc ruchów na sekundę. Łącząc to z zastosowaniem peelingu, możemy nawet dwu lub trzykrotnie zwiększyć działanie zabiegu. Dodatkową zaletą tego urządzenia jest brak widocznych podrażnień, śladów po nakłuciach czy zaczerwienionej skóry, dzięki czemu od razu po zabiegu nasza cera wygląda dobrze. W trakcie zabiegu do wnętrza skóry można dostarczyć wiele cennych składników odżywczych, takich jak aminokwasy, koenzymy, kwas hialuronowy czy kwasy nukleinowe.

Nanopore Sesderma to przełomowe urządzenie w zabiegach mezoterapii. Ta innowacyjna metoda będzie dobrym wyborem dla osób, które zniechęca większa ingerencja w skórę w tradycyjnych sposobach oraz tym, którzy nie mają czasu na regenerację po zabiegu. Główne korzyści Nanopore to przede wszystkim fakt, iż jest to zabieg bezbolesny, nie wymaga procesu gojenia, więc od razu po jego zakończeniu możemy wrócić do swoich codziennych obowiązków oraz nie powoduje uszkodzeń skóry.