Nawilżenie skóry

Nawilżenie skóry – dlaczego warto o nie dbać?

Istnieje słynne powiedzenie, że woda to życie. To najważniejsza substancja na ziemi, której do życia i prawidłowego funkcjonowania potrzebują wszystkie organizmy żywe – w tym także człowiek. Odpowiednie nawilżenie skóry jest podstawą pięknej i zadbanej cery. Co robić, aby zachować odpowiedni poziom nawodnienia naszej skóry?

Na czym polega nawilżenie skóry?

Dużą rolę w procesie nawilżania skóry odgrywa tłuszcz. Dzięki jego obecności naskórek pokryty jest specjalną warstwą ochronną (złożonej z tłuszczu, komórek naskórka i przestrzeni międzykomórkowych) uniemożliwiającą parowanie wody z wnętrza skóry, stanowiącą przy tym naturalną barierą przed nadmiernym wysuszeniem skóry.

Woda odpowiada między innymi za procesy regeneracyjne komórek skóry, dodaje jej elastyczność i sprężystość, spowalnia procesy starzenia się, a także bierze udział w procesie odnowy naskórka.

Najbardziej narażona na odwodnienie jest skóra sucha, która naturalnie posiada największe skłonności do utraty wody – jednak niezależnie od posiadanego rodzaju, nawilżenie powinno odgrywać kluczowy element w codziennej pielęgnacji, każdego rodzaju skóry.

Skutki nadmiernego wysuszenia skóry

Odwodniona skóra, zwłaszcza twarzy, sprawia wrażenie niezadbanej i niezdrowej, ponieważ nadmierne wysuszenie prowadzi do pozbawienia jej zdrowego kolorytu i promienności. Skutkami suchej skóry mogą być również:

  • łuszczenie się,
  • podrażnienie,
  • zaczerwienienie,
  • zwiększona podatność na uszkodzenia,
  • uczucie “ściągnięcia skóry”,
  • pogłębienie i uwydatnienie zmarszczek,
  • zmatowienie.

Jak najlepiej nawilżyć skórę twarzy?

O nawilżenie skóry twarzy w dzisiejszych czasach można dbać na wiele sposobów. Podstawowym krokiem, który każdy z nas powinien spełniać w domu jest wypicie co najmniej 1,5 litra wody dziennie. Dzięki temu skórze woda zostanie dostarczona od wewnątrz.

Bardzo ważnym krokiem jest wybór odpowiednich kosmetyków nawilżających. Stosowanie kremu na noc powinno być codziennym rytuałem osób dbających o swoją cerę. Tak zwane emolienty stosowane w produkcji kremów i emulsji nawilżających zapewniają warstwę chroniącą przed wysuszeniem.

Dobrym rozwiązaniem są również nowoczesne zabiegi oferowane przez salony kosmetyczne. Kilka z nich, znajdą państwo również w naszej ofercie, między innymi:

Oczyszczanie wodorowe

Zabieg opiera się na dostarczeniu w głąb skóry cząsteczek aktywnego wodoru za pomocą strugi wody pod zwiększonym ciśnieniem. Oprócz gwarantowanego dogłębnego nawilżenia, zabieg posiada również działanie odmładzające, ponieważ cząsteczki wodoru likwidują wolne rodniki odpowiedzialne za procesy starzeniowe.

Zabieg nawilżający z marką Meder Beauty

Marka Meder Beauty wykorzystuje w swoich produktach składniki aktywne, co przekłada się na bardzo wysoką skuteczność zabiegu. Za ich pomocą skóra zostaje precyzyjnie nawilżona, odzyskuje uszkodzoną barierę ochronną a także odzyskuje blask i prawidłowy koloryt.