Nowy rok, nowa ja- najlepsze zabiegi na zdrową skórę twarzy

Jak to mówią nowy rok, nowa ja. Każdej z nas zależy by nowy rok rozpocząć w jak najlepszy sposób, farbujemy więc włosy, robimy rzęsy czy paznokcie, ale również ingerujemy w naszą urodę różnymi zabiegami medycyny estetycznej lub poprawiamy jej kondycję licznymi kosmetykami lub masażami. Te ostatnie są bardzo popularne ze względu na efekty które przynoszą.

Liftingujący masaż twarzy bańką chińską

Facial cupping to masaż twarzy bańką chińską, polega na próżniowym zasysaniu skóry, które ma za zadanie pobudzić krążenie krwi w jej górnych warstwach. Bańki do twarzy wyglądają jak silikonowe “kapturki”, które zasysają się na twarzy a następnie prowadzone są ruchami posuwistymi lub okrężnymi po skórze nie tylko buzi, ale również szyi oraz dekoltu. Facial cupping intensywnie poprawia krążenie krwi, dzięki czemu skóra staje się odżywiona i dotleniona. Dzięki masażowi możemy również złagodzić opuchliznę np. pod oczami. Jednak największą zaletą tej terapii jest lifting i wygładzenie zmarszczek twarzy – bańki działają na wielu warstwach skór, dlatego nawet najgłębsze zmarszczki, jak bruzdy nosowo-wargowe, czy lwia zmarszczka stają się wygładzone zaraz po masażu, a po kilku zastosowaniach efekt wygładzenia staje się trwały.  Bańka chińska ma również działanie relaksacyjne, rozluźnia bowiem spięte mięśnie twarzy.

Masowanie bańką jest jednak zabiegiem bardzo intensywnym. dlatego ma również wiele przeciwwskazań. Osoby z zaburzeniami układu krwionośnego, chorobami serca, hemofilią czy nadciśnieniem itd oraz uszkodzeniami skóry jak takie jak oparzenia, stany zapalne czy cera naczynkowa uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wykonać możemy go sami, jednak jeśli nie jesteśmy pewni czy możemy wykonać zabieg lub boimy się jego negatywnych konsekwencji złego wykonania to zaufajmy specjalistom w salonach urody.

Masaż kobido

Masaż kobido to niechirurgiczny lifting twarzy. Jest to masaż manualny, ale bardzo intensywny, który ingeruje w głębokie struktury skóry. Masaż ten sprawia, iż skóra staje się mocniejsza a ponieważ ma działanie dogłębne, to możemy ją również intensywniej odżywić dzięki składnikom aktywnym, które są zawarte w olejach użytych do masażu.

Kobido wywodzi się z medycyny japońskiej i wykonywany jest na powierzchni skóry. Cały rytuał składa się z pięciu etapów: masażu mięśni głębokich, masażu relaksacyjnego, drenażu limfatycznego, masażu liftingującego oraz akupresury. Powoli wykonywane ruchy mają zrelaksować i odprężyć osobę masowaną, a ruchy szybkie i zdecydowane mają pobudzić skórę do produkcji składników odpowiadających za efekt liftingu. Jest to masaż intensywny i złożony, składający się z wielu zaawansowanych technik manualnych. Podczas zabiegu wywoływany jest delikatny stan zapalny, który w rezultacie, jeszcze przez kilka kolejnych dni ma sprowokować komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Po masażu poczujemy się odprężeni, a w jego trakcie uwalniamy toksyny ze skóry, pobudzamy pracę jej oraz mięśni i nerwów, a jego efektem jest naturalny lifting. Terapia kobido, jako pojedynczy zabieg świętnie spełnia się w roli zabiegu bankietowego, kiedy zależy nam na efekcie od razu, natomiast wykonywany w serii znakomicie wpływa na trwałe podniesienie owalu twarzy, wypłycenie zmarszczek, poprawę kolorytu skóry oraz samopoczucia.

Z masażu powinny zrezygnować osoby ze stanami zapalnymi skóry, ranami lub otarciami, nieleczonym nadciśnieniem i temperaturą, a osoby które korzystały z innych zabiegów kosmetycznych muszą zachować odpowiedni odstęp zanim zdecydują się skorzystać z masażu kobido.