Oczyszczanie wodorowe – na czym polega zabieg?

Wstęp do terapii anty-aging

Oczyszczanie wodorowe jest jednym z popularniejszych zabiegów wykonywanych w salonach beauty w Polsce. Jest to zabieg nieinwazyjny, a dzięki temu bezpieczny i bezbolesny. Oczyszczanie wodorowe stanowi wstęp do terapii anty-aging, ponieważ usuwa nadmiar wolnych rodników, aż do optymalnego stanu. Stanowi to pierwszy krok, a następnie można wykonać zabiegi, które zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry. Złuszczenie warstwy rogowej naskórka i optymalizacja poziomu wolnych rodników to kluczowe kwestie, które można osiągnąć wybierając ten właśnie zabieg. Oczyszczanie wodorowe daje gwarancję lepszego wchłonięcia się substancji aktywnych podczas późniejszego wykonywania zabiegów przeciwstarzeniowych.

Wolne rodniki to reaktywne formy tlenu inaczej RFT. Cząsteczki te utrzymują się na powierzchni naskórka, skutecznie utrudniając dopływ tlenu, co sprzyja zapychaniu skóry i powstawaniu zaskórników. Procesem, który najmocniej namnaża ilość wolnych rodników jest promieniowanie UV i UVA, dlatego tak ważne jest, aby przez cały rok używać mocnego kremu z ochroną przeciwsłoneczną.

Wodór, który jest głównym pierwiastkiem użytkowym oczyszczania wodorowego sprawia, że cząsteczki RFT wiążą się z nim, a następnie związek przekształca się w wodę i czysty tlen. Dlatego jest wykorzystywany w kosmetologii oraz stanowi idealne rozwiązanie dla każdego typu skóry, bez zamartwiania się o ewentualne podrażnienia.


Oczyszczanie wodorowe - na czym polega zabieg

Promienna i jedwabiście gładka skóra

Zabieg oczyszczania wodorowego składa się z następujących etapów:

  1. Złuszczanie obumarłych warstw naskórka za pomocą peelingu kawitacyjnego lub przez wykorzystanie mikrodermabrazji diamentowej.
  2. Neutralizacja wolnych rodników wodą wodorową, która jest wprowadzana za pomocą strugi pod zwiększonym ciśnieniem.
  3. Dotlenienie skóry.
  4. Rozprowadzenie antyoksydantów.
  5. Wprowadzenie antyoksydantu do głębszych warstw skóry.
  6. Zabieg anti-aging.

Powyższa etapowość pozwala zachować długotrwałą promienną, jedwabistą i przede wszystkim nawilżoną skórę. Dodatkowo, poprawiamy jej sprężystość oraz wyrównujemy koloryt. Zabieg dedykowany jest dla każdego typu cery i może być stosowany przez cały rok bez wystąpienia skutków ubocznych.
Przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegu są aktywne stany zapalne występujące podczas trądziku, patologiczne choroby skórne, takie jak nowotwór, epilepsja. Oczyszczanie wodorowe jest dedykowane dla kobiet oraz mężczyzn, jako wstęp do terapii anty-aging. Jedyne zastrzeżenia są dedykowane kobietom w ciąży oraz podczas karmienia piersią.

Jako zabieg samodzielny bez następnej kuracji przeciwstarzeniowej oczyszczanie wodorowe daje efekt dogłębnego oczyszczenia skóry nie tylko z wolnych rodników, ale także substancji które skutecznie zanieczyszczają skórę, jak smog oraz resztki makijażu. Aby jak najdłużej utrzymać efekt na skórze, warto w domowej pielęgnacji używać antyoksydantów, jak witamina C, E lub retinoidy, czyli pochodne witaminy A oraz stosować podwójne oczyszczanie skóry. Oczywiście warto wprowadzić także skuteczny oraz posiadający wysoką ochronę krem z filtrem, który zapobiegnie rozwojowi wolnych rodników w warstwach naskórka.