Ombre i sombre – letnie akcenty w Twojej fryzurze

Każda z nas czasem potrzebuje coś zmienić! Zazwyczaj decyzja o na trwałą koloryzację, to diametralna metamorfoza naszego wyglądu. Często jednak nie jesteśmy gotowe na tak poważną decyzję, a potrzebujemy pewnego urozmaicenia, zaakcentowania jakiejś przemiany. Tu idealnym rozwiązaniem są efekty ombre i sombre, które w bardzo naturalny sposób, wprowadzą pożądany powiew świeżości do naszego looku.

Lekkość i słoneczny blask

Rozjaśnianie włosów na końcówkach bardzo pozytywnie kojarzy się latem i działaniem promieni słonecznych. Zwiewność i elegancja, a równocześnie naturalność takiego zabiegu jest możliwa na własną rękę! Wprowadzenie słonecznych, letnich akcentów do swojego wyglądu zapewnią stylizacje: ombre i sombre.

Nie lubisz częstej koloryzacji?

Idealnie! W takim razie sombre i ombre są dla Ciebie. Dzięki koloryzacji, jaką uzyskuje się metodą Duo Color – czyli wykorzystaniem dwóch kolorów i przejścia między nimi – odrosty nie będą zmorą, a nawet efektem pożądanym. Nie musisz martwić się już regularną koloryzacją. Stylizacja taka polecana jest osobom, które cenią wygodę, ale także tym, które wiedzą, że przez jakiś czas nie będą mogły zawitać w salonie – np. wybierają się w wakacyjną podróż. Znikoma widoczność odrostów nie będzie wreszcie problemem!

Wyrazista – wybierz ombre!

Dla kobiet nie bojących się wyzwań, chcących zmienić coś w swoim wyglądzie i mocniej zaakcentować metamorfozę polecamy OMBRE. Oczywiście w zależności od zróżnicowania tonów w kolorach dobranych do przejścia – uzyskamy efekt delikatniejszy, bądź bardziej odcinający się. Najczęściej ombre stosowane jest u brunetek i szatynek, gdyż rozjaśnione końcówki, tak charakterystyczne dla tego efektu, dużo wyraźniej oddzielają się od włosów u nasady, a cały efekt jest lepiej widoczny. Ombre wykorzystuje kolory w bardziej skontrastowanej skali – zazwyczaj brąz, czasem nawet wpadający w czerń, łączy się z jasnym blondem. Mocna zmiana koloru na długości włosa podkreśla wyrazistość wyglądu. Ponadto rezultat koloryzacji ombre lepiej widoczny i bardziej estetyczny będzie u osób, których włosy mają naturalną objętość i grubość. Zazwyczaj stylizację robi się na włosach długich lub półdługich, jednak odpowiednio wykonana na krótkiej fryzurze, także będzie intrygująca. Koloryzacja jaśniejszym odcieniem zachodzi na całej szerokości włosów.

Naturalna i subtelna – wybierz sombre!

Ombre wydaje Ci się zbyt drastyczną i kontrowersyjną metamorfozą…w takim razie zacznij od delikatniejszego efektu SOMBRE, który nawet dosłownie oznacza “soft ombre”, czyli jego lżejszą, subtelniejszą wersję. Ta opcja polecana jest szczególnie paniom o cieńszych włosach, które pragną nadać im optycznej objętości. Sombre w przeciwieństwie do ombre sprawdzi się dobrze także na włosach jaśniejszych, bo kontrast między nasadą, a końcówkami nie wymaga drastycznego przejścia w zakresie kilku stopni tonacji kolorystycznej. Tu sprawdzi się nawet odcień o jeden stopień jaśniejszy od koloru podstawowego. W przeciwieństwie do ombre, bardziej naturalny rezultat otrzymuje się poprzez nierównomierne rozprowadzenie jaśniejszego koloru. To gwarantuje wrażenie muśnięcia końcówek słońcem! Niezależnie od długości włosów efekt nada fryzurze lekkości i rozjaśni wizerunek, a nawet optycznie go odmłodzi.

Zadbaj o swój nowy look!

Aby długo cieszyć się metamorfozą warto zadbać o rozjaśnione końcówki, które mogą często mieć tendencję do szybszej łamliwości, czy przesuszania się. Odpowiednio dobrana odżywka, maska na włosy, czy serum utrwalające efekt to właściwe kroki do zachowania pięknego wyglądu na długo! Poza stworzeniem profesjonalnego ombre i sombre, prawidłową pielęgnację i dobór specyfików z pewnością zapewni doświadczony fryzjer! (Serdecznie polecamy usługi naszego salonu).