Ombre i sombre — różnice

Włosy to element naszego ciała, który najczęściej zmieniamy i stylizujemy. Trwający czas letni sprawia, że każdy chce ładniej wyglądać i dodatkowo odświeżyć swój wygląd. Do tego idealnie sprawdzą się dwie modne i ponadczasowe koloryzacje: sombre i ombre. Ale jaka jest różnica między tymi dwoma rodzajami farbowania włosów?

Ombre i sombre — różnica w koloryzacji

We fryzjerstwie, podobnie jak w wielu innych dziedzinach, są aspekty, które raz stały się modne i już na zawsze pozostaną w naszych sercach, stając się kultowe i pożądane przez wiele osób. W tym wypadku podobnie było z ombre i sombre. Popularne koloryzacje polegające na przechodzeniu kolorów, stały się już ponadczasową klasyką.

Różnica między tymi dwoma koloryzacjami polega na tym, że ombre jest to przechodzenie kolorów, od najciemniejszego znajdującego się przy nasadzie (najczęściej brązu) do jasnego blondu na końcówkach, natomiast sombre, czyli soft ombre, to delikatniejsze przejście kolorów, w którym końcówki są jaśniejsze od nasady o maksymalnie dwa tony.

Jeśli zależy nam na otrzymaniu efektu, który doda włosom objętości, warto zdecydować się na sombre, w którym jasne pasemka nakładane są kilka centymetrów poniżej nasady włosów, przez co otrzymujemy delikatny i naturalny efekt. Koloryzacja włosów w stylu ombre jest dużo bardziej wyrazista i rzucająca się w oczy. Duża różnica kolorów może powodować, że włosy będą wyglądały na płaskie, a końcówki na lekko nienaturalne.

Jaka koloryzacja do jakich włosów?

Aby dobrać odpowiednią koloryzację, warto zwrócić uwagę na ilość włosów i ich długość, gdyż w przypadku ombre i sombre ma to duże znaczenie. Ombre idealnie sprawdzi się u wszystkich brunetek. Długie i falowane włosy dodadzą tej koloryzacji lekkości i hollywoodzkiego wyglądu. Ze względu na to, że ten rodzaj koloryzacji jest dosyć ciężki, nie poleca się go wykonywać na włosach o prostej linii cięcia, oraz przy gęstej grzywce.

velizar-ivanov-9nTxnFaSR_Q-unsplash

Sombre natomiast to idealna propozycja dla wszystkich osób, które posiadają cienkie włosy. Delikatne i naturalne pasemka dodadzą optycznie objętości i sprawią, że włosy będą wyglądały na dużo gęstsze. Ich naturalność podkreśli każdą urodę, dlatego ta koloryzacja nadaje się idealnie dla każdego rodzaju włosów i do wszystkich długości.

Duża zmiana lub delikatne upiększenie

Zasadniczą różnicą między tymi dwoma koloryzacjami jest ich wyrazistość. Ombre to widoczne przejście koloru, od brązu do blondu, natomiast sombre to delikatna koloryzacja, która podkreśli kolor naszych włosów.

Sombre i ombre to popularne rodzaje farbowania włosów. Te koloryzacje zdobyły serca kobiet, gdyż nie wymagają regularnego chodzenia do fryzjera i farbowania odrostów. Mimo iż ombre i sombre jest mylone przez wiele osób, warto zapamiętać ich różnice, aby w salonie fryzjerskim jasno zaznaczyć, o jaki efekt nam chodzi.

Jeśli szukasz salonu, w którym zostanie ci wykonana profesjonalna koloryzacja w stylu ombre lub sombre, zapraszamy do kontaktu!