Oxybrazja – jak wygląda zabieg?

Oxybrazja – jak wygląda zabieg?

Borykasz się z rozszerzonymi porami, zaskórnikami, naczynkami lub szarą i suchą cerą? Od teraz, aby poprawić stan swojej skóry, nie musisz już kupować dziesiątek drogich produktów i czekać długi czas na ich efekty. Szybkim i skutecznym rozwiązaniem problemów skórnych jest zabieg oxybrazji, który jest często polecany w salonach kosmetycznych.

Czym jest oxybrazja?

Oxybrazja jest bezdotykowym zabiegiem polegającym na oczyszczeniu, dotlenianiu i odżywianiu skóry. Często bywa mylona z mikrodermabrazją – w tym przypadku jednak ściera się martwy naskórek specjalnymi urządzeniami z mikrokryształkami. W trakcie oxybrazji zaś naskórek jest złuszczany za pomocą tlenu i soli fizjologicznej.

Zabieg oxybrazji polecany jest osobom o każdym typie cery. Doskonale sprawdzi się u posiadaczy cery wrażliwej, naczynkowej, a nawet trądzikowej. Ma naprawdę szerokie zastosowanie i może być stosowany w kuracji przeciwłupieżowej oraz przy zwalczaniu łuszczycy.

Jak wygląda zabieg oxybrazji?

Peeling tlenowo-wodny przebiega szybko, a w trakcie zabiegu zapewniony jest pełny komfort. Początkowo kosmetyczka dokładnie oczyszcza skórę z resztek kosmetyków do makijażu. Następnie zabezpiecza uszy opaską, a na oczy kładzie okulary ochronne. Oxybrazja wykonywana jest za pomocą specjalnego aplikatora – emituje on strumień powietrza o dużej prędkości.

engin-akyurt-g-m8EDc4X6Q-unsplash

W trakcie zabiegu kosmetyczka przykłada urządzenie do skóry na odległość jednego centymetra. Wytworzone ciśnienie zmywa z twarzy martwy naskórek oraz wszelkie zanieczyszczenia. Ponadto w głąb skóry wtłaczany jest tlen, co doskonale odżywia jej głębokie warstwy. Warto podkreślić, że zabieg ten doskonale sprawdza się przed wielkimi wyjściami, jak na przykład ślub czy wesele. Po oxybrazji cera wygląda niezwykle zdrowo i świeżo.

Efekty po zabiegu oxybrazji

Oxybrazja w znacznym stopniu poprawia krążenie krwi, a skóra jest kompleksowo odżywiona i nawilżona. Strumień powietrza korzystnie wpłynie na włókna kolagenowe poprzez ich odbudowanie. Stan cery ulegnie widocznej poprawie, zawężą się pory i wyrówna się koloryt skóry. Zabieg zmniejszy także ilość wolnych rodników i zahamuje proces starzenia się skóry. Kolejną widoczną zaletą będzie poprawa jędrności skóry, a blizny potrądzikowe w znacznym stopniu zostaną rozjaśnione.

Dla osób bez większych problemów skórnych w pełni satysfakcjonujący będzie efekt po jednym zabiegu. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku tych, którzy zmagają się z poważniejszymi zanieczyszczeniami skóry czy wypryskami – prawdopodobnie konieczne będzie wykonanie kilku takich zabiegów, by osiągnąć zadowalający efekt.

Podsumowanie

Jak możemy zauważyć, zabieg oxybrazji przynosi wiele korzyści dla każdej cery. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą przyspieszyć poprawę stanu swojej skóry. Peeling tlenowo-wodny wykonywany jest w coraz większej liczbie salonów kosmetycznych.

W naszym salonie wykonujemy zabiegi infuzji tlenowej z oczyszczaniem wodorowym, która dodatkowo wzbogacają skórę poprzez unikatowe właściwości wodoru. Serdecznie zapraszamy do umówienia wizyty już dziś!