Paznokcie hybrydowe czy żelowe – które wybrać?

Paznokcie bez wątpienia są ozdobą kobiecych dłoni. Zadbane skórki wokół nich i błyszcząca płytka, świadczą o estetyce i dbaniu o siebie. Niestety czynniki zewnętrzne jak np. stosowanie chemii, czy częste moczenie rąk sprawiają, że są one bardzo podatne na zniszczenia. Lakier odchodzi płatami, paznokcie się łamią, a frustracja narasta. Naprzeciw strapionej Pani Domu wychodzą usługi kosmetyczne. Dziś porównamy sobie dwie bardzo popularne techniki, hybrydę oraz wszystkim znany żel. Jeśli jesteś ciekawa, który rodzaj manicure wybrać, usiądź wygodnie i czytaj dalej.

Wizyta u kosmetyczki to dla wielu kobiet swego rodzaju rytuał. Chwila tylko dla siebie. Oderwanie się od pracy, zapomnienie na chwilę o obowiązkach domowych i krzyczących dzieciach. To czas relaksu i miłych pogawędek ze stylistką. Kobiety coraz częściej wybierają wizytę u profesjonalistek wykonujących manicure, nie bez powodu na produktach do manicure widnieje napis „tylko do użytku profesjonalnego”. Korzystając z usług wykwalifikowanej osoby, mamy pewność, że wszystko odbędzie się bezpiecznie, a pięknie wykonany manicure będzie nam służył długo. Jednak co wybrać? Jaki rodzaj manicure będzie dla nas odpowiedni?

Paznokcie hybrydowe

Manicure hybrydowy jest bardzo powszechną metodą, która zapewnia, że kolor na paznokciach utrzyma się przez długi czas, bez konieczności jego poprawiania, kiedy tylko zmywamy naczynia lub moczymy dłonie. Paleta kolorów lakierów hybrydowych jest ogromna, dlatego z pewnością każda kobieta wybierze coś dla siebie. Jednak sam lakier nie wystarczy. Niezbędna jest również baza, którą nakłada się jako pierwszą, na nią lakier, a później top coat, który ma za zadanie przedłużyć trwałość oraz nabłyszczyć płytkę. Manicure hybrydowy nie obędzie się bez lampy LED lub UV, która utwardza warstwy i pozostawia je odporne na uszkodzenia.

Paznokcie żelowe

Do wykonania manicure żelowego, potrzebujemy oczywiście żelu. Jest to bardzo gęsta formuła, zamknięta w małym słoiczku, którą nakłada się pędzelkiem. Niezbędna będzie również wyżej wspomniana lampa UV. Żel utwardza płytkę, dzięki czemu można go użyć również do przedłużania paznokcia, wykorzystując tips lub specjalny szablon, który podkleja się pod paznokieć. Manicure żelowy można pomalować na dowolny kolor lub ozdobić wedle fantazji.

Paznokcie żelowe czy hybrydowe? Które wybrać?

Wybór techniki zależy od upodobań klientki i stanu jej paznokci oraz oczywiście od tego, jaki efekt chce uzyskać. Manicure żelowy polecany jest w szczególności paznokciom słabym i łamliwym, ze względu na twardość, jaką daje paznokciom. Hybryda natomiast, najlepiej się sprawdzi na dłuższych, naturalnych paznokciach, które są twarde i zdrowe, ponieważ jest ona bardziej plastyczna niż żel. Ważnym aspektem, jest również poprawne przygotowanie płytki. Nieumiejętnie wykonany zabieg może przysporzyć wielu problemów. Aby mieć pewność, że manicure będzie wykonany prawidłowo, należy udać się do dobrego salonu kosmetycznego, gdzie pracują wykwalifikowane stylistki, które używają wysokojakościowych produktów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz rezerwacji terminów. Gwarantujemy profesjonalną obsługę i zjawiskowy efekt, niezależnie od metody!