Pielęgnacja męskiej brody

Pielęgnacja męskiej brody

Mężczyźni coraz częściej decydują się na zapuszczenie brody. Zarost “na drwala”, kojarzony z osiłkiem z siekierą w ręku, stał się popularnym wizerunkiem mężczyzny XXI wieku. Bujne owłosienie na twarzy, to marzenie każdego, który decyduje się je zapuścić. Wszak cóż lepiej przyciąga wzrok pań, jak nie gęsta, pachnąca i mięciutka broda? Panowie w temacie zapuszczania brody stali się bardziej świadomi i wiedzą, że aby cieszyć się pięknym zarostem, muszą znać zasady jego pielęgnacji. Poniżej, znajdziesz podstawowe zasady dbania o zarost, których należy się trzymać, aby cieszyć się nienagannym i eleganckim wyglądem brody.

Regularne wizyty u barbera

Nikt nie zajmie się lepiej męską brodą, jak nie barber. Jest to osoba, a w zasadzie artysta, który odpowiednio wykwalifikowany, dba o owłosienie na twarzy każdego dżentelmena. Barber nie tylko nadaje znakomity kształt zarostu, ale również zajmuje się odpowiednią pielęgnacją. Myje, nawilża i wie, jak obchodzić się ze zniszczonymi włoskami na brodzie. Jednak barber to nie wszystko. Broda wymaga pielęgnacji na co dzień. Co więc trzeba robić, aby cieszyć się fantastycznie wyglądającym zarostem?

Prawidłowe mycie

Higiena brody jest niezwykle ważna. Stanowi ona wręcz podstawę pielęgnacji. Zarost należy myć codziennie, wybierając oczywiście produkty do tego przeznaczone. Zwykłe mydło czy szampon do włosów mogą wysuszać lub zbytnio obciążać zarost. Należy pamiętać również, że skóra na głowie różni się od tej na twarzy. Odpowiednie produkty myjące nadają połysk i miękkość włosom, otulając je przyjemnym dla nosa zapachem.

Odpowiednie nawilżanie

Nawilżanie jest również bardzo ważnym elementem w prawidłowej pielęgnacji brody. Ujarzmia i dyscyplinuje ono odstające włoski, wygładzając je i nadając połysk. Zarost dzięki nawilżeniu staje się mięciutki, a skóra nie swędzi. Do nawilżania można używać odżywek, balsamów i lekkich olejków przeznaczonych do brody. Idealnym sposobem na intensywne nawilżenie jest olejowanie. Polecane szczególnie wówczas, kiedy zarost traci swój blask, a włoski się rozdwajają. Zabieg olejowania raz w tygodniu powinien poprawić kondycję owłosienia. Olej należy wybrać odpowiednio do rodzaju włosów na brodzie.

Czesanie również ma znaczenie

Niezwykle istotna czynność. Czesanie jest nieodzownym elementem w pielęgnacji brody. Nadaje ono odpowiedniego kształtu i ujarzmia włosy. Wyczesując zarost, usuwamy również skórę, która się łuszczy, a nie wyczesana, wyglądem przypomina łupież. Do czesania brody najlepiej użyć specjalnej szczotki, zwanej kartaczem lub wyprofilowanego grzebienia. Wybierając szczotkę do brody, należy zwrócić uwagę, z czego jest wykonana. Owłosienie na twarzy najlepiej pielęgnować będzie szczotka wykonana z naturalnych włosów dzika.

Jak widać, dbanie o brodę jest czasochłonną czynnością. Jeśli jednak poświęcimy na jej pielęgnację czas, przyniesie ona wspaniałe efekty. Należy jednak pamiętać o zasadach dbania o zarost. Codzienna pielęgnacja oraz wizyty u barbera raz na jakiś czas, a także odpowiednia dieta i dbanie o nawodnienie organizmu to inwestycja w atrakcyjny wygląd i satysfakcję z noszenia zarostu. Jeśli nie jesteś pewien czy samodzielnie dobrze wykonujesz zabieg pielęgnacyjny, zapraszamy do naszego salonu, w którym odpowiednio się Tobą zajmiemy!