Podkład czy krem BB — który z nich wybrać? Charakterystyka

Podkład czy krem BB — który z nich wybrać? Charakterystyka

Na rynku kosmetycznym co chwilę pojawiają się nowości, które zachęcają do ich wypróbowania swoim naturalnym składem, innowacyjną formułą czy nawet ciekawym designem. Warto jednak zastanowić się głębiej nad tym, jakich kosmetyków używamy, ponieważ nie jest ważne to, jak dany produkt się prezentuje, ale czy jest odpowiedni do naszego typu skóry i czy nam nie zaszkodzi. Szczególnie należy zwrócić uwagę na typ podkładu lub kremu BB. Może się okazać, że przez długi czas stosowaliśmy źle dopasowany produkt i że jest konieczna zmiana w naszej pielęgnacyjnej rutynie. W jaki sposób podjąć tę decyzję? Oto kilka faktów i wskazówek, które pomogą w odpowiednim doborze tych kosmetyków do naszych osobistych preferencji.

Podkład i jego charakterystyka

Podkład zagwarantuje nam przede wszystkim większe krycie. Jeżeli zmagamy się z trądzikiem, przebarwieniami, rozszerzonymi naczynkami i innymi widocznymi niedoskonałościami warto sięgnąć po ten produkt. Chociaż krem BB jest na pewno zdrowszy dla cery, to nie gwarantuje tak dobrego kamuflażu, może być natomiast stosowany, jako baza pod makijaż. W ten sposób nie tylko jeszcze bardziej podkreślimy krycie, ale również zadbamy o względy pielęgnacyjne makijażu.

Jeżeli już decydujemy się na stosowanie podkładu, to należy zwrócić uwagę na skład danego produktu. Starajmy się wybierać fluid, który ma prostą formułę lub jest podkładem mineralnym, stworzonym z naturalnych i lekkich składników. Dodatkowo należy unikać ingrediencji komedogennych, czyli zapychających pory np. oleje i oleje naturalne, woski, alkohole, niektóre substancje zapachowe, lanolina i pochodne itp.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby stosowanie lekkich kremów BB na co dzień, a podkładów w przypadku ważniejszych okazji, wyjść, długich imprez i innych uroczystości. Zapewnimy sobie wtedy doskonały wygląd cery na długie godziny, a także nie będziemy przeciążać cery ze względu na częste i uciążliwe stosowanie podkładów dzień w dzień. Jest to jednak kwestia, którą każda osoba musi dostosować do swoich własnych potrzeb, gdyż najważniejsze jest to, aby czuć się komfortowe z własnym wyglądem, podkreślając przy tym swoją urodę, a nie zakrywając jej całkowicie fluidem.

Czym jest krem BB?

Krem BB to uniwersalny produkt łączący w sobie właściwości kremu oraz podkładu. Istnieje wiele rodzajów tego produktu, przeznaczonych do różnych typów cery: tłustej, mieszanej i suchej. Pomimo różnorodności wyboru, kremy BB są najczęściej kojarzone z wyrobem dla młodych osób posiadających bardzo dobry stan cery, który nie wymaga nadmiernego krycia. Jest to po części prawda, ponieważ kremy BB mają głównie dbać o stan skóry pielęgnując ją. Lekkie krycie jest natomiast elementem dodatkowym, który poza naturalnym wyglądem, nie da nam efektu nieskazitelnej cery.

Lekka formuła i efekt naturalnego make-upu to nie wszystkie zalety kremu BB. Jest to produkt, który najczęściej posiada hipoalergiczną formułę, nie powodując na naszej skórze podrażnień i zaczerwienień. Dodatkowo kremy te są idealnym wyborem dla każdej osoby w okresie letnim, ponieważ zawierają ochronne filtry UV oraz dzięki delikatnemu działaniu, nie przemęczają naszej skóry w upalne dni. Kremy BB dają również naturalny i rozświetlony wygląd cery, dzięki czemu wydaje się ona zdrowsza, młodsza i bardziej zadbana. Istotne jest, że stosując ten produkt troszczymy się przede wszystkim o względy pielęgnacyjne w naszej makijażowej rutynie. Cera będzie nam za to wdzięczna przez długie lata, a i my sami poczujemy się komfortowo i pięknie w naturalnym wydaniu.

Krem BB czy podkład — który wybrać?

Nie ma prostej zasady, co do wyboru odpowiedniego produktu dla danej cery. Każda osoba ma własne preferencje i wymogi, jakie stawia kryjącym kosmetykom do twarzy. Zarówno krem BB, jak i podkład posiadają swoje wady i zalety, a ich działanie może być różnie odbierane przez poszczególnych użytkowników.

Jeśli już decydujemy się na stosowanie mocno kryjącego podkładu, starajmy się dopasować go do typu naszej cery. Stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków to podstawa do uzyskania zdrowego i promiennego wyglądu. Pamiętajmy jednak, że nawet najlepszy podkład nie powinien być nakładany codziennie. Posiada on składniki mogące zapychać pory, a także po jakimś czasie przemęczać skórę, która zacznie się sama bronić wysyłając nam znaki w formie uciążliwych niedoskonałości.

Natomiast decydując się na krem BB nie mamy problemu z obciążeniem cery ciężkimi składnikami. Należy pamiętać, że jest to produkt przede wszystkim pielęgnacyjny, dbający o dobry stan skóry, a nie o jej perfekcyjne pokrycie. Dlatego też nie oczekujmy od kremów BB spektakularnych efektów i w przypadku chwil, w których chcielibyśmy otrzymać pełny makijaż, zdecydujmy się jednak na dobrej jakości podkład.